Lechia przegrała trzeci sparing w Turcji

Niby do wyników sparingów nie należy przykładać zbyt dużej wagi, ale te uzyskane przez Lechię w tureckim Side nie napawają optymizmem. Biało-zieloni w trzech meczach zdobyli jedną bramkę, a stracili osiem.
Lechia wraca z Turcji bagażem ośmiu bramek straconych w trzech sparingach

Autor: Fot. Lechia Gdańsk

Piłkarze Lechii Gdańsk na zakończenie obozu przygotowawczego w Turcji zmierzyli się z zespołem z ligi czeskiej – FC Hradec Králové. W tym meczu lepsi okazali się Czesi, którzy strzelili trzy bramki, nie tracąc żadnej. Był to ostatni sprawdzian formy gdańszczan przed powrotem na ligowe boiska.

Drużyna prowadzona przez Marcina Kaczmarka jak do tej pory zagrała trzy test-mecze. Pierwszy jeszcze w Polsce, z III-ligowa Cartusią wygrany 5:1. Drugi i trzeci miały miejsce już w Turcji. 11 stycznia biało-zieloni przegrali z rumuńską drużyną Petrolul Ploieşti 0:2, a cztery dni później z mistrzem Serbii Crveną Zvezdą 1:3. Na sam koniec pozostał sparing z reprezentantem czeskiej ligi Fortuny – Hradec Králové, który po 16. kolejkach zajmuje wysokie 5. miejsce w rozgrywkach.

Lechia także w tym meczu była drużyną słabszą od przeciwnika. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że wszyscy rywale gdańskiej drużyny w Turcji byli dość wymagającymi zespołami z najwyższych lig w swoich krajach. Czy bardziej od ekip, z którymi Lechii przyjdzie się mierzyć na wiosnę, to się wkrótce okaże.

Lechia Gdańsk – FC Hradec Králové 0:3 (0:1)

0:1 – Adam Gabriel (10′), 0:2 –Matej Koubek (46′), 0:3 – Matej Koubek (56′)

Lechia: (I połowa): Kuciak – Pietrzak, Maloča, Nalepa, Brzęk, Tobers, Kubicki, Gajos, Conrado, Durmus, Zwoliński (22′ Paixão).

(II połowa): Kuciak – Conrado, Maloča (56′ Castegren), Nalepa, Brzęk (78′ Piła), Tobers (56′ Biegański), Kubicki (56′ Terrazzino), Gajos (56′ Friesenbichler), Sezonienko, Durmus (69′ Diabaté), Paixão.