mobilny posterunek Gdańsk

(fot. Komenda Miejska Policji w Gdańsku)

W Gdańsku powstał mobilny posterunek dla uchodźców z Ukrainy

Na dworcu Gdańsk Główny powstał mobilny posterunek dla uchodźców z Ukrainy. Mogą w nim uzyskać pomoc i zgłosić interwencję. Mobilny komisariat działa przez całą dobę, pracują w nim gdańscy policjanci.
Patrycja
Cybulska
14.03.2022 / 15:39

Setki uchodźców z Ukrainy każdego dnia docierają do Polski, także do Gdańska. Na stacjach kolejowych wsparcia udzielają im m.in. gdańscy policjanci, którzy pilnują porządku, kierują do punktów recepcyjnych, pomagają z bagażami, czy udzielają podstawowej pomocy.

Na dworcu Gdańsk Główny będzie teraz jeszcze bezpieczniej, ponieważ powstało tam Mobilne Centrum Monitoringu.

– W specjalistycznym radiowozie, oprócz sprzętu do obserwacji, łączności i bieżącego przetwarzania danych, są również kamery, monitoring, komputery, a także miejsce do obsługi interesantów. W środku można zgłosić prośbę o interwencję lub też przyjść do funkcjonariuszy z konkretnym problemem. Policjanci, którzy pełnią służbę w Mobilnym Centrum Monitoringu, współpracują także z punktem informacyjnym dla uchodźców – mówi podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Mobilne Centrum Monitoringu jest czynne przez całą dobę.

To nie jedyna pomoc, jaką oferują mundurowi z Pomorza. Policjanci także bardzo aktywnie angażują się w zbiórki dla uchodźców z Ukrainy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Uchodźcy przyjeżdżają na Pomorze. Możliwości samorządów są na wyczerpaniu?

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze