(Fot. Uniwersytet Morski w Gdyni)

Najwyższa choinka w Trójmieście już wkrótce na Darze Młodzieży

Na Darze Młodzieży już wkrótce pojawi się najwyższa choinka w Trójmieście. Na masztach tej najpiękniejszej polskiej fregaty światełka rozbłysną w poniedziałek, 6 grudnia o godz. 16:00. Chętni będą mogli oglądać tę niecodzienną iluminację z Nabrzeża Południowego w Gdyni. I będzie to zjawiskowa choinka, na której znajdzie się pół tysiąca żarówek i pół kilometra sznura.
Ryszarda
Wojciechowska
2.12.2021 / 13:55

Agnieszka Czarnecka, rzecznik Uniwersytetu Morskiego w Gdyni informuje, że na to rozpoczęcie świątecznej iluminacji miasta zapraszają: JM Rektor UMG prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit oraz Prezydent Miasta Gdynia dr Wojciech Szczurek.

Dar Młodzieży to trzymasztowa fregata. Jej dwa najwyższe maszty – grot i fok – mają wysokość 49,5 m, natomiast krojc jest nieco krótszy – jego wysokość wynosi 46,5 m. Świąteczne światełka ozdobią szczyty wszystkich masztów. W najwyższym punkcie osiągną wysokość około 60 metrów od poziomu morza.

Tradycja zapalania światełek na Darze Młodzieży zrodziła się podczas Rejsu Niepodległości w 2018 roku. Żaglowiec w grudniu był wówczas u Wybrzeży Stanów Zjednoczonych w Los Angeles.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze