Jeden z włamywaczy zatrzymanych przez kwidzyńskich policjantów Fot. KPP Kwidzyn

Okradli klub sportowy. Jeden miał narkotyki, drugi był poszukiwany

Nawet dziesięć lat mogą spędzić w więzieniu sprawcy kradzieży z włamaniem do jednego z kwidzyńskich klubów sportowych. Dwaj młodzi mężczyźni zostali zatrzymani. Jeden z nich w chwili ujęcia miał przy sobie narkotyki, drugi okazał się poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
Piotr
Piesik
31.01.2022 / 12:17

Policjanci z Kwidzyna poszukiwali sprawców kradzieży z włamaniem do jednego z klubów sportowych. Zabrano m.in. sprzęt muzyczny, plecaki, odzież i buty sportowe. Klub wycenił straty na blisko 5 tysięcy złotych. Jeszcze tego samego dnia pracujący nad sprawą kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych mieszkańców Kwidzyna w wieku 26 i 28 lat.

W chwili zatrzymania młodszy z mężczyzn miał przy sobie narkotyki, natomiast 28-latek okazał się być poszukiwany do odbycia kary roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności.

Śledczy ustalili, gdzie znajduje się część ich łupów. Udało się je odzyskać i przekazano prawowitemu właścicielowi. Zebrane dowody pozwoliły na na przedstawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Staną przed sądem. Za to przestępstwo grozi im teraz kara nawet do 10 lat więzienia. 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze