lotnisko w Gdańsku

Pasażerowie wrócili z Gruzji bez bagaży. Wizz Air przeprasza

Linie Wizz Air potwierdzają, iż w samolocie, który wylądował na lotnisku w Gdańsku zabrakło... wszystkich bagaży pasażerów, którzy przylecieli z Gruzji. Teraz walizki mają dotrzeć do Gdańska najbliższym lotem, a przewoźnik ma dostarczyć je do domów. Jako pierwsze o sprawie poinformowało Radio Gdańsk.
Olek
Knitter
19.09.2022 / 19:41

Sytuacja miała miejsce podczas lotu W61730 z Kutaisi do Gdańska. Pasażerowie byli zdenerwowani tym bardziej, że o wszystkim dowiedzieli się nie podczas lotu, a dopiero po wylądowaniu w Gdańsku. O całej sytuacji opowiedzieli na miejscu reporterowi Radia Gdańsk, które podało tę informację jako pierwsze w poniedziałek, 19 września.

- Ludzie byli wściekli, bo byli np. podróżni z Ostródy, którzy w bagażu mieli kluczyki od samochodu, a samochód stał na płatnym parkingu przy lotnisku. Musieli organizować sobie transport. Na lotnisku w Gdańsku kazano nam wypełnić druczki o zagubionych bagażach i to wszystko. Ja w bagażu mam rzeczy osobiste, jakieś pamiątki, suszone owoce. Nie wiem, czy one wrócą w całości. Pierwszy raz zdarzyła się taka sytuacja, że wszystkie bagaże zaginęły - mówili reporterowi Radia Gdańsk na lotnisku w Gdańsku podróżni.

ZOBACZ TEŻ: Co i jak można przywieźć z wakacji? Skarbówka wyjaśnia

Z prośbą o komentarz zwróciliśmy się do biura prasowego Wizz Air. Linie potwierdziły, iż taka sytuacja miała miejsce.

- Wizz Air potwierdza, że z przyczyn operacyjnych bagaże z lotu nr W61730 nie zostały zabrane na pokład samolotu. Linia dokłada wszelkich starań, aby dostarczyć bagaże następnym dostępnym lotem. Wizz Air szczerze przeprasza wszystkich pasażerów za zaistniałe niedogodności – czytay w przesłanym naszej redakcji oświadczeniu.

Z planu lotu wynika, że kolejny samolot z Kutaisi wyląduje w Gdański we wtorek, 20 września około północy.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze