Piłkarskie Pomorze. Gedania 1922 nie przegrywa. Luzino i Chojniczanka II na czele IV ligi

Drugoligowa Radunia przegrała z Polonią Warszawa. W III lidze najlepiej z pomorskich drużyn gra Gedania 1922. Na czele IV ligi są drużyny z Luzina i Chojnic.
Przy piłce Kamil Kankowski z Gedanii (fot. GKS Gedania 1922 Gdańsk | Facebook)

W Stężycy Radunia grała w niedzielę z warszawską Polonią w meczu II ligi. Nasza drużyna już po 16 minutach przegrywała 0:2. Pogoń za punktami się nie powiodła, bo Radunia przegrała z „Czarnymi Koszulami” 2:3 (0:2). Bramki dla Raduni strzelili: Janusz Surdykowski (77. min.) i Bartosz Zynek (85).

W III lidze drużyny rozegrały 7. kolejkę spotkań. Stolem Gniewino przegrał w Wolinie z Vinetą 0:2 (0:0). Jeden punkt z Jarocina przywiozła Gedania 1922, która zremisowała z Jarotą 1:1 (0:0). Bramkę na wagę remisu zdobył w 84. minucie Bartosz Zalewski. W Gdyni odbyły się pomorskie derby na tym szczeblu rozgrywek. Bałtyk przegrał 0:1 z Cartusią, a jedyną bramkę w tym meczu zdobył już w 3. minucie do niedawna zawodnik Bałtyku - Michał Marczak. W Starogardzie Klub Piłkarski z nowym-starym trenerem Łukaszem Kowalskim wygrał z Unią Janikowo 1:0 (1:0) a zwycięskiego gola dla KPS strzelił Damian Ciechanowski (27).

W tabeli II grupy III ligi z pomorskich drużyn najwyżej jest Gedania (5. miejsce, 14 pkt.), która ma pięć punktów straty do lidera Olimpii Grudziądz. 10. jest Cartusia (9 pkt.), 11. KP Starogard (9), 16. Stolem (4), a 17. Bałtyk (2).

W IV lidze na Pomorzu rozegrano 8. kolejkę spotkań. Oto rezultaty: Gryf Słupsk – Borowiak Czersk 5:1, Pogoń Lębork – Jantar Ustka 4:0, Wierzyca Pelplin – Bytovia 1:3, Gryf Wejherowo – Sparta Sycewice 0:2, GKS Kowale – Chojniczanka II Chojnice 1:2, MKS Władysławowo – Anioły Garczegorze 2:2, GKS Kolbudy – Arka II Gdynia 2:3, Powiśle Dzierzgoń – Czarni Pruszcz Gdański 1:5, Pomezania Malbork – KTS-K Luzino 1:2, Grom Nowy Staw – Jaguar Gdańsk 0:1.

W tabeli pomorskiej IV ligi prowadzą KTS-K Luzino i rezerwy Chojniczanki, które mają po 24 punkty.