plaża w Sopocie

Jaka pogoda nad morzem? Wciąż upalnie i burzowo

W tym tygodniu (21-27 sierpnia) odpoczniemy od ekstremalnych zjawisk pogodowych. W niektórych miejscach jednak nadal możemy spodziewać się temperatur około 30°C oraz burz. Sprawdź najnowszą prognozę pogody.
Patrycja
Lniska
21.08.2023 / 18:24

Pogoda nad morzem na 21-27 sierpnia. Do kiedy będzie ciepło?

Poniedziałek, 21 sierpnia

W poniedziałek Polska będzie podzielona przez front atmosferyczny. Na północy kraju pogodniej, ale nieco chłodniej. Na pozostałym obszarze pojawi się więcej chmur, z których przelotnie popada deszcz, a miejscami mogą pojawić się burze. Najwięcej opadów deszczu przewiduje się na południowym wschodzie, tam może spaść do 20 mm deszczu, lokalnie prognozowany jest również grad. Jeżeli chodzi o temperaturę, to od 20-23°C nad morzem, około 29°C w centrum do 32 °C na południowym wschodzie.

Wtorek, 22 sierpnia

We wtorek burzowo jedynie na południu Polski, przelotny deszcz pojawi się na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie. Nad pozostałymi obszarami Polski pogodnie. Nad morzem dalej temperatura od 20°C, w centrum 27°C, a na południu Polski minimalnie chłodniej niż w poniedziałek, bo 29°C.

Środa, 23 sierpnia

Środa w większości Polski pogodna, jedynie na południu pojawią się więcej chmur z przelotnymi opadami deszczu oraz miejscowe burze. Powrócą także upały, ale tylko na wschodzie, gdzie będzie około 30°C. Na pozostałych obszarach od 19-20°C nad morzem do 29°C na południu. Odczuwalna temperatura może być niższa, ze względu na wiatr.

PRZECZYTAJ TEŻ: Na Pomorzu w weekend burzowo i deszczowo

plaża w Sopocie

Czwartek, 24 sierpnia

Pogodnie będzie również w czwartek, choć nieco więcej chmur może pojawić się na północy i południu kraju. Na tych obszarach mogą wystąpić przelotne opady deszczu i burze. Temperatura wzrośnie do 19-22°C, 27°C w centrum i 29°C na południu.

Piątek, 25 sierpnia

W piątek do krańców zachodniej Polski zacznie zbliżać się strefa chłodnego frontu atmosferycznego, która przyniesie opady deszczu oraz burze. Na zachodzie mogą być one okresami gwałtowne. Wiatr w trakcie burz może osiągać do 70 km/h. Dalej będzie ciepło, bo od 20-24°C nad morzem do 30°C na południowym zachodzie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Od środy pogoda powoli się poprawi, ale na razie na Pomorzu sztorm

Weekend, 26-27 sierpnia

Na początku weekendu wciąż ciepło od 25°C na południu Polski do nawet 31°C na wschodzie. W zachodniej części kraju od 19°C do 22°C. W sobotę strefa frontu wraz z opadami deszczu oraz burzami będzie przemieszczać się z zachodu do centrum Polski. W niedzielę już w całej Polsce pochmurno, deszczowo i dużo chłodniej. Termometry w najcieplejszym momencie dnia mogą pokazywać od 17°C do 20°C.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze