W rajdzie po czekoladę uczestniczy czworo woloatariuszy. W porządku alfabetycznym to:
- Filip Graczyk, Paulina Kremer, oboje z Fundacji To i Co,
- oraz Rafał Mondrzejewski i Joanna Sadowska z lex Poland.
Oficjalny start wyprawy odbył się w poniedziałek, 3 kwietnia o godz. 7.45. Najpierw jej uczestnicy pojechali jedynie na dworzec PKP w Tczewie, gdzie wsiedli do pociągu do Szczecina.
– Trzymajcie kciuki, by pociąg nie miał opóźnień, bo musimy dzisiaj dotrzeć do pierwszego noclegu w Niemczech – apelują uczestnicy rajdu po czekoladę.
Właściwa rowerowa eskapada rozpocznie się w Szczecinie. Stamtąd jej uczestnicy na rowerach pojadą do Amsterdamu.
Wcześniej
Czwórka wolontariuszy w poniedziałek, 3 kwietnia o godz. 7.45 wyruszy w rowerową podróż po czekoladę, która trafi do swoich odbiorców bezemisyjnie! Wydarzenie zostało dofinansowane przez Flex Foundation i Flex Poland i jest realizowane w partnerstwie firmy Flex Poland, Fundacji To i Co oraz Spółdzielni Socjalnej „Heca”.
Organizatorzy tego wydarzenia podkreślają, że cały projekt na wszystkich etapach odbywa się bezemisyjnie.
– Kakao na czekoladę zostało przetransportowane z Dominikany tylko za pomocą siły wiatru na specjalnym żaglowcu – mówią pomysłodawcy. – Następnie w małej manufakturze w Amsterdamie została wyprodukowana czekolada – bez emisji, bez resztek, tylko z naturalnych produktów. Kiedy czekolada jest już gotowa, rowerzyści i rowerzystki z całej Europy przyjeżdżają po odbiór i dostarczają małym społecznościom.
Co również bardzo ważne, dochód ze sprzedaży czekolad zasili Fundusz Stypendialny dla dziewczynek z Tczewa, szczególnie tych, które mają pod górkę w realizacji swoich pasji i aspiracji edukacyjnych!
– Z naszego funduszu jego podopieczne będą mogły opłacić realizację swojego projektu np. nagranie filmu, zdobyć nowe kompetencje i kwalifikacje np. kursy, szkolenia, treningi, wyjechać na zagraniczny staż, opłacić koszty życia na pierwszym roku studiów itp. – mówi Paulina Kremer, członek zarządu Fundacji To i Co.

Czekolady z cyklu Tres Hombres przetransportowano bezemisyjnie, pozostałe realizują inne cele społeczne - godna praca i płaca dla plantatorów/-ek czy ochrona gatunku - ta czekolada przejedzie na rowerze z Amsterdamu do Polski.
Pokonanie trasy z Tczewa do Amsterdamu zajmie wolontariuszom około 2-3 tygodni.
– Wszystkie zamówione czekolady dostępne będą po powrocie wolontariuszy do Tczewa w ostatnim tygodniu kwietnia – dodaje Paulina Kremer.
Relację z wyprawy można będzie śledzić w wydarzeniu na FB https://fb.me/e/11VzB7LMa, a wyjątkową czekoladę można kupić na zrzutce.pl.
Wesprzyj nas,
aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY
Komentarze