(fot. OSP Łęgowo)

Pożar części bliźniaka w Łęgowie. Interweniowało 6 zastępów straży

Sześć zastępów straży pracowało przy gaszeniu pożaru, który wybuchł w jednym z domów w Łęgowie (powiat gdański). W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Ze zgłoszenia wynikało, że w budynku może znajdować się jedna osoba.
Karol
Uliczny
10.01.2022 / 15:48

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do straży w poniedziałek (10.01.) ok. godz. 12.15. Na miejscu interweniowało sześć zastępów, w tym cztery z komendy powiatowej w Pruszczu Gdański oraz po jednym z OPS w Łęgowie oraz Pszczółkach. Ratownicy zastali rozwinięty pożar w jednej części mieszkalnego bliźniaka.

- Ogniem objęte były parter oraz poddasze - mówi mł. asp. Marcin Tabiś, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Pruszczu Gdańskim. - Ze zgłoszenia wynikało, że wewnątrz może znajdować się jedna osoba. Akcja zaczęła się od wprowadzenia dwóch prądów wody w natarciu oraz przeszukania mieszkania w celu zlokalizowania mieszkańca. W trakcie działań, na miejsce przyjechała właścicielka obiektu, która poinformowała, że obiekt był pusty. 


Akcja przebiegła sprawnie. Straty powstałe na skutek pożaru są jednak znaczne. Ustaleniem jego przyczyny będzie zajmować się policja. 

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze