Pożar domu jednorodzinnego w Czarnym Lesie! Dwie osoby trafiły do szpitala

Płonie dom jednorodzinny (nr 29) w Czarnym Lesie, w powiecie starogardzkim. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala. Trwa dogaszanie pożaru.
Krystyna
Paszkowska
17.03.2023 / 11:27
Aktualizacja
godz. 15:30

W trakcie prowadzenia akcji gaśniczej okazało się, że w budynku znajduje się butla propan-buta., która natychmiast została poddana chłodzeniu do czasu wypalenia się gazu. Po ugaszeniu pożaru budynek został przez strażaków zabezpieczony przed dostępem osób postronnych. Budynek raczej nie nadaje się do zamieszkania.

Zgłoszenie o pożarze w Czarnym Lesie do straży pożarnej wpłynęło o godz. 10.09. Palił się dach budynku jednorodzinnego.

- Po przyjeździe na miejsce cały budynek był już w ogniu - informuje mł. kpt. inż. Michał Swobodziński, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim. - Jeszcze przed przyjazdem strażaków z budynku ewakuowały się dwie osoby. Kobieta i mężczyzna ulegli podtruciu dymem - zostali zabrani do szpitala. 

Jak wyjaśnił nam rzecznik starogardzkiej straży pożarnej, budynek jest dość oddalony od innych zabudowań - nie ma zagrożenia, że ogień może się przenieść na inne obiekty. W akcji uczestniczy 9 zastępów zawodowej oraz ochotniczej straży pożarnej. Trwa dogaszanie pożaru.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze