aresztowana pracownica sklepu

Kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

Pruszcz Gdański: Okradła sklep na 120 tys. zł! Miała też środki odurzające

Ponad 120 tysięcy złotych ukradła ze sklepu, w którym pracowała, 38-latka. Kobieta została zatrzymana przez policjantów z Pruszcza Gdańskiego. Funkcjonariusze odzyskali część ukradzionej gotówki, w mieszkaniu pracownicy znaleźli też środki odurzające.
Piotr
Piesik
27.10.2023 / 15:36

Okradła sklep, w którym pracowała. Straty to 120 tys. zł!

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zajmujący się sprawami kryminalnymi ustalili, że w jednym ze sklepów dochodzi do kradzieży, których sprawcą prawdopodobnie jest pracująca tam kobieta. Przypuszczenia się potwierdziły, policjanci zatrzymali pracownicę na gorącym uczynku. 

Na czym polegało przestępstwo? Jak ustalili kryminalni, kobieta w trakcie nieobecności swoich przełożonych dokonywała fikcyjnych zwrotów towarów. Gotówkę zabierała. W taki sposób 38-latka ukradła ponad 120 tysięcy złotych.

PRZECZYTAJ TEŻ: Gdańsk: Włamania z kradzieżami na Jarmarku św. Dominika. Dziesiątki tysięcy złotych strat

Policjanci dokonali przeszukania mieszkania kobiety. Znaleźli w nim część ukradzionej gotówki, ponadto rozmaite środki odurzające, które przekazano do szczegółowych badań. 

Zatrzymanej 38-latce przedstawiono zarzuty kradzieży. Dochodzenie trwa, ponieważ policjanci sprawdzają, czy sprawczyni tego przestępstwa już wcześniej nie dopuściła się podobnych czynów. Kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze