myjnia samochodowa

Pruszcz Gdański: Recydywista okradał myjnie samochodowe. Usłyszał dwanaście zarzutów

Dwanaście zarzutów, w tym jedenaście dotyczących kradzieży z włamaniem, usłyszał 29-letni recydywista zatrzymany przez policjantów z Pruszcza Gdańskiego. Mężczyzna był dodatkowo poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejszy wyrok.
Olek
Knitter
11.09.2023 / 17:03

Okradał myjnie samochodowe w powiecie gdańskim. Straty oszacowano na 20 tys. zł

W ostatnich miesiącach na terenie powiatu gdańskiego doszło do kilku kradzieży z włamaniem w myjniach samochodowych. Sprawca okradał kasety z monetami.

– Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim gromadzili kolejne dowody i zbierali informacje, które pozwoliły wytypować potencjalnego sprawcę. Kryminalni zatrzymali mężczyznę, którego wcześniej powiązali ze wspomnianymi przestępstwami. 29-latek był również poszukiwany do odbycia kary siedmiu miesięcy pozbawienia wolności, w związku z wcześniej zasądzonym wyrokiem – informują policjanci z Pruszcza Gdańskiego.

PRZECZYTAJ TEŻ: Gdańsk: Włamania z kradzieżami na Jarmarku św. Dominika. Dziesiątki tysięcy złotych strat

Zatrzymany usłyszał w sumie jedenaście zarzutów kradzieży z włamaniem (łączne straty poszkodowanych to 20 tys. zł). Dodatkowo 29-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Policjanci z Pruszcza Gdańskiego nie ukrywają, że mężczyzna ten może odpowiadać za kolejne podobne przestępstwa, do których doszło na terenie sąsiednich powiatów, i w związku z tym, może usłyszeć kolejne zarzuty.

Za kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 15 lat pozbawienia wolności, a za uszkodzenie mienia recydywista może spędzić w więzieniu do 7,5 roku.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze