(fot. KPP Lębork)

Rasistowski atak w Lęborku! Chciał zjeść za darmo, potem zniszczył drzwi i groził

Jak gdyby nigdy nic, wszedł do lokalu i zażądał darmowego posiłku. Gdy go nie dostał, ukradł puszkę napoju i wyszedł. Właściciel, obywatel Indii, wezwał policję, a po chwili agresor znów się pojawił, obrażając go m.in. na tle rasistowskim, niszcząc drzwi i spuszczając powietrze z opon jego samochodu.
Redakcja
Zawsze Pomorze
22.02.2022 / 11:35

Do lokalu gastronomicznego w Lęborku wszedł mężczyzna, który zażądał darmowego posiłku. Gdy spotkał się z odmową wyjął z lodówki puszkę napoju i wyszedł nie płacąc. Gdy pokrzywdzony 42-letni obywatel Indii, zadzwonił na policję, sprawca uciekł. Po chwili wrócił na miejsce, grożąc zgłaszającemu pozbawieniem życia poprzez m.in. wykonywanie gestów podcinania szyi i wulgarne określenia jego przynależności rasowej. Gdy 42-latek zamknął się w lokalu, sprawca wyrwał z ziemi drewnianą belkę podtrzymującą młode drzewo, co najprawdopodobniej spowodowało że zostało złamane i rzucił nią w drzwi wejściowe, wybijając w nich szybę. Potem spuścił powietrze z opon pokrzywdzonego.

Kryminalni zabezpieczyli nagranie monitoringu z wizerunkiem sprawcy i szybko ustalili sprawcę. Okazało się, że to 29-letni lęborczanin, karany już za przestępstwa m.in. przeciwko mieniu. Mężczyzna został zatrzymany w piątek rano. Usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec osoby z powodu jej przynależności rasowej oraz zniszczenia mienia. Te przestępstwa są zagrożone karą 5 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego 29-latka środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego oraz zakazu opuszczania kraju.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze