Wspólne zdjęcie uczestników akcji „Odważni wygrywają” na stadionie rugby w Gdyni (Fot. Facebook/Rugby Club Arka Gdynia)

Trening, profilaktyka i pomoc studentom UG

Trenerzy i zawodnicy Rugby Club Arka Gdynia promują swoja dyscyplinę, ale także działają na rzecz profilaktyki leczenia raka jąder. Wspierają też nowo powstałą sekcję rugby na Uniwersytecie Gdańskim.
Adam
Mauks
24.11.2021 / 15:55

Listopad w Gdyni upłynął pod znakiem kampanii „Odważni Wygrywają”. Co roku akcja organizowana przez fundację „Gdyński Most Nadziei” promuje profilaktykę nowotworową i zachowania prozdrowotne, zwłaszcza w kontekście raka jądra. Jak zawsze, w ramach kampanii przygotowano wiele atrakcji. W tym roku jedną z nich były ćwiczenia z rugbistami Arki Gdynia.

O profilaktyce leczenia raka jąder w tym roku można było usłyszeć m.in. na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Kilka dni wcześniej odbył się tam międzypaństwowy mecz rugby Polska - Niemcy. Tym razem rugbiści gdyńskiej Arki poprowadzili zajęcia, które miały uatrakcyjnić tę formę promocji zdrowia i zachęcić mężczyzn do badań. Lekarze nie mają wątpliwości, że regularne samobadanie pozwala na wykrycie raka jądra we wczesnym stadium. Na takim etapie jest on wyleczalny niemal w 100 procentach. Dlatego profilaktyka jest kluczowa. To działa zawsze, nie tylko w listopadzie, czyli miesiącu mocno kojarzonym z tą akcją, również za sprawą...wąsów zapuszczanych przez sportowców.

RC Arka Gdynia wspiera profilaktykę raka jądra

Rugbiści należą do tych, którzy od lat bardzo aktywnie angażują się w tę akcję. Podobnie było i w tym roku. Trening z czterokrotnymi mistrzami Polski poprowadzili trener Dariusz Komisarczuk i zawodnicy Rugby Club Arka Gdynia. Dla wielu uczestników to spotkanie było doskonałą okazją do poznania rugby, a także do zdobycia cennej wiedzy z zakresu profilaktyki raka jądra.

RC Arka Gdynia pomaga studentom

To nie jedyna aktywność rugbistów Arki. Na swoim profilu społecznościowym poinformowali oni, że będę pomagać w powołaniu do życia i w rozwoju sekcji rugby AZS UG w Gdańsku.

W poniedziałek, 22 listopada został podpisany list intencyjny w sprawie utworzenia sekcji Rugby AZS UG. W spotkaniu uczestniczyli rektor UG prof. dr hab. Piotr Stepnowski, prezes klubu uczelnianego AZS Uniwersytet Gdański Piotr Walczakprof. dr hab. Kamil Zeidler z WPiA UG oraz przedstawiciele Rugby Club Arka Gdynia: członek zarządu RCAG Daniel Bartkowiak, pierwszy trener RCAG Dariusz Komisarczuk oraz trener RCAG Marek Skindel.

Nabór do nowej sekcji rugby AZS UG jest już otwarty. Wszyscy zainteresowani treningami proszeni są o kontakt z trenerem Markiem Skindelem (tel. 698 522 440) oraz Dariuszem Komisarczukiem (tel. 515 215 042). Treningi będą się odbywały w poniedziałki i czwartki (godz. 19:00) na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze