W meczu Lechii z Arka nigdy nie brakuje walki

Rugby. Ogniwo pokonało mistrza. W derbach górą Lechia

Wicemistrzowie Polski rugbiści Ogniwa Sopot pewnie wygrali z mistrzami kraju – Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 54:19, a w derbach Trójmiasta Lechia pokonała w Gdańsku Arkę Gdynia 27:10.
Adam
Mauks
5.11.2023 / 20:18

Sobotni mecz w Sopocie ogniwiacy wygrali pewnie, będąc drużyną zdecydowanie lepszą. Ta runda nie jest jednak najlepsza w wykonaniu obrońców tytułu, dlatego wicemistrzowie Polski mogli czuć się faworytem starcia i z tej roli dobrze się wywiązali. Wygrana z punktem bonusowym dała Ogniwu drugie miejsce w tabeli ekstraligi przed zimową przerwą. To była XI kolejka spotkań, która była jednocześnie pierwszą kolejką rundy rewanżowej. 11 listopada w Gdyni reprezentacja Polski zagra towarzyski mecz z reprezentacją Armii Brytyjskiej. Później nastąpi przerwa w rozgrywkach ligowych, a do walki w Rugby Europe Championship w sezonie 2024 będzie przygotowywać się kadra narodowa.

W niedzielę w Gdańsku rozegrano derby Trójmiasta, w których Lechia pokonała Arkę 27:10. Po tym meczu Lechia Gdańsk zajmuje 6 miejsce (19 pkt.), a gdyńska Arka jest na 7 pozycji (16).

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze