W miejscu tego skrzyżowania drogi wojewódzkiej i dróg gminnych w Nowym Dworze Gdańskim powstanie rondo (Fot. UM Nowy Dwór Gdański)

Są pieniądze na budowę ronda w Nowym Dworze, na trasie na Mierzeję Wiślaną

Przysłowiowym wąskim gardłem dla dojazdu w sezonie turystycznym na Mierzeję Wiślaną jest droga wojewódzka prowadząca od Nowego Dworu Gdańskiego do Stegny. Latem podróż na tej trasie trwa bardzo długo, auta posuwają się w ślimaczym tempie. Częściowym rozładowaniem tych zatorów ma być budowa ronda na północnych rogatkach Nowego Dworu, w miejscu skrzyżowania szosy wojewódzkiej z drogami gminnymi. Prace mają ruszyć w roku 2023.
Piotr
Piesik
23.06.2022 / 09:00

Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 502 z drogami gminnymi to „krzyżówka” ulic Morskiej, Jantarowej, Kanałowej, Wiejskiej i Portowej, znajdujących się jeszcze w granicach miasta Nowy Dwór Gdański. Drogą nadrzędną, z pierwszeństwem przejazdu jest szosa wojewódzka, którą w sezonie podążają setki samochodów osobowych i dziesiątki autokarów. Włączenie się do ruchu z dróg podporządkowanych bywa bardzo trudne.

Samorząd nowodworski przygotował już dokumentację projektową budowy ronda w miejsce wspomnianego skrzyżowania. Od kilku lat prowadzono starania o dofinansowanie inwestycji. Zakończyły się powodzeniem wojewoda pomorski Dariusz Drelich przekazał zastępcy burmistrza Nowego Dworu Rafałowi Kubackiemu dokumenty potwierdzające dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę ww. skrzyżowania. To niebagatelna kwota 2 mln 219 tys. 750 złotych.

PRZECZYTAJ TEŻ: Przetarg ogłoszony, bliżej budowy Drogi Czerwonej

Inwestycja będzie realizowana przez samorząd Nowego Dworu Gdańskiego wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich, czyli Urzędem Marszałkowskim. Nowy Dwór rozpoczyna już procedurę przetargową dla wyłonienia wykonawcy, skoro ma już dokumentację projektową. Prace przy przebudowie skrzyżowania mają być prowadzone w roku 2023. Trzeba się niestety liczyć z utrudnieniami w ruchu pojazdów na czas trwania robót.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze