43-letni mężczyzna znęcał się w Słupsku fizycznie i psychicznie nad żoną i córką

Słupszczanin znęcał się nad rodziną. Bił i szarpał żonę oraz córkę

43-letni mężczyzna znęcał się w Słupsku fizycznie i psychicznie nad żoną i córką, które bił, szarpał i wyzywał. Na szczęście oprawca jest już w rękach policjantów. Przykład ten jednak pokazuje, że do przemocy rodzinnej dochodzi w każdym zakątku kraju i warto reagować, by nie dopuścić do kolejnej tragedii.
Olek
Knitter
15.05.2023 / 12:16

Przez ostatnie dni Polacy żyli tragicznymi zdarzeniami z Częstochowy, gdzie ojczym ze skutkiem śmiertelnym znęcał się nad 8-letnim Kamilem. Niestety, kolejny przykład pokazuje, że do podobnych zdarzeń dochodzi również i w wielu innych domach. Przez wiele ostatnich miesięcy nad bliskimi znęcał się również 43-latek ze Słupska.

- Policjanci z drugiego komisariatu policji w Słupsku zostali poinformowani o 43-letnim mężczyźnie, który w miejscu zamieszkania, miał stosować przemoc fizyczną i psychiczną wobec swoich najbliższych. Funkcjonariusze ustalili, że słupszczanin w ciągu ostatnich kilku miesięcy wielokrotnie zachowywał się agresywnie wobec swojej żony oraz nastoletniej córki, wszczynając awantury podczas których bił, szarpał, a także obrażał swoich najbliższych – informuje Jakub Bagiński ze słupskiej policji.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Znicze na Placu Solidarności pamięci Kamilka

Lista zarzutów wobec 43-latka będzie długa. Podczas interwencji policjanci znaleźli również u 43-latka narkotyki: 10 gramów amfetaminy i marihuany. Słupszczanin został zatrzymany i przewieziony na komendę policji.

W piątek, 12 maja, policjanci przesłuchali 43-latka i przedstawili mu zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoimi najbliższymi oraz posiadania narkotyków.

- Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu sprawca przemocy najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Słupszczanin nie uniknie także odpowiedzialności za posiadanie zabronionych substancji, za co kodeks karny przewiduje do 3 lat więzienia – dodaje Jakub Bagiński.

Policjanci apelują, że jeżeli ktoś z nas doznaje w rodzinie przemocy, aby nie obawiał się skorzystać z pomocy policji. Podobnie w sytuacji, gdy jesteśmy świadkami takiej przemocy.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze