Tak będą wyglądały Słupskie Karty Mieszkańca (fot. Urząd Słupsk)

Słupska Karta Mieszkańca od 1 lipca. Rejestracja będzie tylko eletroniczna

To już pewne. Od 1 lipca mieszkańcy Słupska będą mogli składać wnioski o wydanie Słupskiej Karty Mieszkańca. Dzięki niej będą mogli korzystać z różnych zniżek. Jednak muszą wykazać, że w Słupsku mieszkają i tu opłacają podatki.
Olek
Knitter
23.06.2022 / 11:25

Wnioski o wydanie Słupskiej Karty Mieszkańca trzeba składać elektronicznie poprzez stronę internetową www.slupskakarta.pl, wybierając ikonkę "Załóż Konto". Składając wniosek będzie trzeba wybrać formę karty – albo w postaci aplikacji na urządzenia mobilne albo w formie tradycyjnej plastikowej karty. W tym drugim przypadku będzie trzeba dodatkowo zaznaczyć punkt odbioru.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Słupsk będzie miał Kartę Mieszkańca. Start już w wakacje

O kartę będą mogły ubiegać się m.in. osoby, które mieszkają w Słupsku i rozliczyły podatek dochodowy za rok poprzedni w Urzędzie Skarbowym w Słupsku i w deklaracji (PIT) wskazały adres zamieszkania w mieście Słupsk lub w przypadku braku dochodu złożyły zeznanie podatkowe „zerowe” w Urzędzie Skarbowym w Słupsku. Oczywiście o kartę mogą też ubiegać się emeryci i renciści, osoby bez dochodu, ale otrzymujące pomoc z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku lub osoby rozliczające w Słupsku podatek rolny z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego (deklarując w zgłoszeniu do ubezpieczenia społecznego miasto Słupsk jako miejsce zamieszkania). Wszelkie szczegóły, kto może ubiegać się o wydanie karty, jakie warunki trzeba spełnić, można znaleźć na stronie: www.slupskakarta.pl.

Więcej informacji można również uzyskać w Wydziale Współpracy i Promocji Urzędu Miejskiego, ul.Tuwima 34, bądź telefonicznie pod nr 59 84 88 450.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze