Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Słupsk będzie miał Kartę Mieszkańca. Start już w wakacje

Przymiarki do Słupskiej Karty Mieszkańca zaczęły się jeszcze za czasów, gdy prezydentem Słupska był Robert Biedroń. W kolejnych latach z projektem tym było jednak sporo zamieszania, był on z różnych powodów zmieniany i zawieszany w próżni. Jakiś czas temu ponownie powrócono do tematu i teraz jego wdrożenie ma być już tylko formalnością, gdyż wszystkie przygotowania są już na ostatniej prostej.
Urząd Miejski w Słupsku

Autor: Urząd Miejski w Słupsku

Po wielu latach planowania, dyskutowania i wreszcie wdrażania projektu już w wakacje ma zainaugurować Słupska Karta Mieszkańca. Będzie to nie tylko plastikowy „dokument”, który będzie można schować do portfela, ale także specjalna aplikacja. Dzięki nim mieszkańcy będą mogli liczyć na ulgi i to nie tylko w komunikacji publicznej, co ostatnio obiecali słupscy samorządowcy, ale też chociażby przy zakupie biletów do miejskich instytucji kultury czy parku wodnego. Ale to nie wszystko. W słupskim urzędzie nadal czekają na chętne do współpracy instytucje, firmy, kluby sportowe i różne organizacje pozarządowe, które będą pełniły rolę partnerów.

- Zależy nam na tym, aby program Słupskiej Karty Mieszkańca był atrakcyjny i satysfakcjonujący zarówno pod względem włączania się w życie miasta, jak i osiągania wymiernych zysków – informują w urzędzie.

Aplikacja ma być gotowa jeszcze w czerwcu, a kartę będzie można zamawiać od lipca przez internet lub osobiście w Domu Startupów przy ulicy Tuwima 34 w Słupsku.

Aby ubiegać się o Słupską Kartę Mieszkańca trzeba m.in. mieszkać i rozliczać się w Słupsku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka