To był największy pożar w powojennej historii Łeby. Spłonęła "Łebska Chata", a ogień zniszczył też sąsiednie zabudowania (fot. KWP PSP Gdańsk)

Spłonęła restauracja w Łebie. Podczas gaszenia pożaru ranny został strażak

Przy ul. Nadmorskiej w Łebie spłonęła restauracja "Łebska Chata". Na miejscu pracują 33 zastępy straży pożarnej. Jak informują przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP, ucierpiały również sąsiednie obiekty, również tamtejszy hotel.
Karol
Uliczny
26.03.2022 / 15:13
Na żywo | 27.03.2022 r.
godz. 10:33

Dogaszanie pożaru trwało przez całą noc z soboty na niedzielę. Jak podaje st. kpt. Marcin Elwart, na miejscu znajdują się jeszcze trzy zastępy strażaków, które dokładnie sprawdzają pogorzelisko i w razie potrzeby dogaszają miejsca, gdzie możliwe byłoby ponowne pojawienie się ognia. 

Jak już informowaliśmy, w trakcie akcji gaśniczej jeden ze strażaków odniósł obrażenia, podczas dalszych działań już nikt nie poniósł szwanku.

Na miejscu pracują już policjanci prowadzący dochodzenie w sprawie przyczyn pożaru. 

Na żywo
godz. 17:58

Strażacy w dalszym ciągu pracują przy dogaszaniu zgliszcz po restauracji oraz gaszeniu pożaru, który przeniósł się na sąsiedni budynek. Obecnie na miejscu interweniuje ok. 40 zastępów. 

godz. 16:25

Jak przekazał st. kpt. Marcin Elwart, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Lęborku, w trakcie akcji gaśniczej, obrażenia odniósł jeden z interweniujących strażaków. Ratownika przetransportowano do szpitala.

- Budynek, w którym doszło do pożaru, spłonął doszczętnie. Obecnie trwa jego dogaszanie - mówi rzecznik KP PSP w Lęborku. - Obiekt znajdował się w zabudowie szeregowej, co spowodowało bezpośrednie zagrożenie dla dwóch sąsiadujących budynków. Jeden z budynków udało się obronić we wczesnej fazie akcji, niestety ogień przeniósł się na drugi. Trwa jego gaszenie. 

Akcja gaśnicza nadal jest prowadzona. Nie ma na razie informacji, by na skutek pożaru ucierpiały osoby przebywające w zagrożonych obiektach. Budynki użytkowane są sezonowo i - jak przekazuje straż - wszystko wskazuje, że nie były zamieszkałe.

 

Pożar hotelu w Łebie

Zgłoszenie o pożarze przy ul. Nadmorskiej w Łebie (pow. lęborski) wpłynęło do stanowiska kierowania komendanta wojewódzkiego PSP, w sobotę (26.03.) ok. godz. 13.20. Na początku na miejsce zdarzenia zadysponowano 9 zastępów, jednak z uwagi na bardzo szybko rozprzestrzeniający się ogień, zwiększono siły straży.

- Na miejscu pracują 33 zastępy - mówi bryg. Łukasz Płusa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. - Obiekt w całości objęty jest pożarem. Ogień przeszedł już na obiekt obok. Zagrożone są kolejne budynki przy ul. Nadmorskiej.

O hotelu, ale przede wszystkim funkcjonującej przy nim restauracji "Łebska Chata" było głośno za sprawą udziału w 9. sezonie programu "Kuchenne rewolucje" Magdy Gessler w 2013 r. Jak informowały później media, restauratorka weszła w otwarty spór z właścicielami lokalu i pozwała ich w związku z bezprawnym wykorzystaniem jej pochwał w materiałach lokalu. Dwa lata temu Sąd Apelacyjny w Gdańsku nakazał zapłatę na rzecz Gessler 20 tys. zł.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze