Sportowy weekend. Ogniwo chce odzyskać złoto

Przed nami długi czerwcowy weekend. Meteorolodzy zapowiadają cztery dni pięknej pogody. Dla sportowców to jednak ważny i pracowity czas. Oto nasze propozycje dla kibiców na Pomorzu.
Filip
Kostuch
7.06.2023 / 17:53

Piłka nożna

III liga grupa II. Przed Gedanią 1922 mecz wyjazdowy. Podczas tego weekendu zmierzy się ona z Polonią Środa Wielkopolska. Gedania jest na 3. miejscu, a jej rywal na czwartym. Początek meczu w piątek, 9 czerwca o g. 18 w Środzie Wlkp. Kolejnym spotkaniem tego dnia będzie mecz Klubu Piłkarskiego Starogard Gdański z Vinetą Wolin. Dla gości z Wolina jest to bardzo ważne spotkanie, ponieważ walczą o utrzymanie w lidze. Każdy punkt jest dla nich na wagę złota. Z drugiej strony KP Starogard Gdański ma już zapewnione spokojne miejsce w górnej części tabeli. Zapowiada się więc interesujący mecz. Jego rozpoczęcie zaplanowano na godz. 15 na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny przy ulicy Olimpijczyków Starogardzkich 1 w Starogardzie Gdańskim. Dzień później, 10 czerwca o godz. 17 dojdzie do kolejnego spotkania w ramach III ligi grupy II. Jego gospodarz, Bałtyk Gdynia zmierzy się na gdyńskim stadionie rugby z Jarotą Jarocin. Będący na przedostatniej pozycji w tabeli Bałtyk przegrał ostatnio z Vinetą i stracił okazję na awans w tabeli. Kolejna porażka może oznaczać spadek klubu do IV ligi.

W Kartuzach czeka nas mecz miejscowej Cartusii ze Stolemem Gniewino. Starcie zapowiada się interesująco, zwłaszcza ze względu na fakt, że oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Stolem ma większą motywację, bo wciąż nie jest pewne jego utrzymanie w III lidze. Mecz odbędzie się w sobotę 10 czerwca o godzinie 15 na stadionie miejskim przy ulicy 3 Maja w Kartuzach.

IV liga. Wygląda na to, że w czwartej lidze czeka nas również emocjonujący weekend z dwoma kolejkami rozgrywanymi w tym tygodniu. Oto zestawienie meczów, które odbędą się w ramach 35. kolejki w czwartek, 8 czerwca:

Chojniczanka II – Czarni Pruszcz Gdański (godz. 12.00), Anioły Garczegorze – Arka II Gdynia (godz. 15.00), Sparta Sycewice – KTS-K Wikęd Luzino (godz. 15.00), Gryf Wejherowo – MKS Władysławowo (godz. 17.00), Pogoń Lębork – Powiśle Dzierzgoń (godz. 17.00), Jantar Ustka – Grom Nowy Staw (godz. 17.00), Wierzyca Pelplin – GKS Kolbudy (godz. 18.00), Borowiak Czersk – Pomezania Malbork (godz. 18.00). Kolejna część emocjonujących spotkań czwartej ligi odbędzie w niedzielę, 11 czerwca. W ramach 36. kolejki zagrają ze sobą:

Arka II Gdynia – Chojniczanka II (godz. 11.00), Czarni Pruszcz Gdański – Sparta Sycewice (godz. 11.00), Jaguar Gdańsk – Jantar Ustka (godz. 11.00), KTS-K Luzino – Bytovia Bytów (godz. 12.00), Grom Nowy Staw – Borowiak Czersk (godz. 16.00), Pomezania Malbork – Pogoń Lębork (godz. 16.00), Gryf Słupsk – Anioły Garczegorze (godz. 17.00), Powiśle Dzierzgoń – Wierzyca Pelplin (godz. 17.00), GKS Kolbudy – Gryf Wejherowo (godz. 17.00).

Rugby

Jeszcze w ten weekend dojdzie w Aleksandrowie Łódzkim do finału ekstraligi rugby z udziałem drużyny Ogniwa Sopot. W niedzielę 11 czerwca o godzinie 18.30 zmierzą się ze sobą dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego Budo 2011 Aleksandrów Łódzki i Ogniwo. Mecz transmitowany będzie w TVP Sport.

Piłka plażowa

Wkrótce Energa Stadion Letni będzie znowu gościł u siebie najlepsze zawodniczki specjalizujące się w plażowej odmianie piłki nożnej. 8-10 czerwca 2023 odbędą się zawody Pucharu Polski kobiet w piłce plażowej. Letni stadion znajduje się na plaży Gdańsku - Brzeźnie między wejściami 53 i 54. Mecze w czwartek i piątek będą się odbywać w godzinach 9.00 – 19.00, a w sobotę w godzinach 9.00 do 15.00.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze