sztorm, molo, Sopot

Będzie wietrznie! Ostrzeżenie przed sztormem na Bałtyku

Nadchodząca niedziela, 15 stycznia nie będzie nas rozpieszczać pod względem pogody. Będzie wietrznie, z możliwością opadów deszczu, natomiast co do Bałtyku, to synoptycy ostrzegają przed sztormem.
Piotr
Piesik
14.01.2023 / 14:22

Prognoza pogody dla Pomorza: Sztorm i opady

Ostrzeżenie II stopnia o możliwości sztormu we wschodniej części polskiej strefy brzegowej opublikowało Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni. Do niedzielnego ranka, 15 stycznia musimy liczyć się z wiatrem południowym, do południowo-zachodniego 6 do 7, w porywach 8 do 9 w skali Beauforta. Stan morza 4 do 5.

PRZECZYTAJ TEŻ: Na Pomorze wróci zima? Prognoza pogody na weekend

W całym kraju w niedzielę, 15 stycznia nadal przeważać będzie zachmurzenie duże z opadami deszczu, wysoko w górach śniegu. Będzie wietrznie, prędkość wiatru może osiągać w niedzielę do 80 km/h. Pomimo dużego zachmurzenia i silnego wiatru, będzie ciepło, na południowym zachodzie termometry pokażą nawet 10°C.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wichury na Pomorzu! Jest ostrzeżenie o sztormie na Bałtyku

Taka aurę zapewnia nam na Pomorzu niż z ośrodkiem nad południową Szwecją, który wypełnia się i przemieszcza na północny wschód. Za nim nadchodzi kolejny rozległy niż znad Atlantyku, na zachód od Szkocji, który pogłębia się i przemieszcza na wschód.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze