boisko sportowe w Sztutowie

Tak wygląda dziś boisko sportowe w Sztutowie, obiekt całkowicie zmieni swój wygląd

Nowy kompleks sportowo-kulturalny powstanie
w Sztutowie na Mierzei Wiślanej

Za dwa lata mieszkańcy wsi i całej gminy Sztutowo będą mogli korzystać z kompleksu sportowo-kulturalnego. Już istniejące obiekty zostaną do tego stopnia przebudowane i zmodernizowane, że mówić można będzie właściwie o całkiem nowych. Powstanie m.in. nowy budynek gminnego ośrodka kultury.
Piotr
Piesik
27.11.2022 / 10:00

O miejscowościach i gminach na Mierzei Wiślanej informujemy przeważnie przy okazji wydarzeń z dziedziny turystyki, w ostatnim czasie także infrastruktury, za sprawą trwającej budowy toru wodnego do portu w Elblągu. Tymczasem na mierzei przebywa liczna grupa stałych mieszkańców, którzy maja prawo oczekiwać od samorządów lokalnych zapewnienia im wszystkich potrzeb.

Nowy kompleks sportowo-kulturalny w Sztutowie

Gmina Sztutowo od wielu lat poszukiwała możliwości pozyskania dotacji na przebudowę istniejącej bazy kulturalnej i sportowej. Takie dofinansowanie wreszcie pozyskano, w rezultacie dwa najbliższe lata stać będą w Sztutowie pod znakiem intensywnych prac przy budowie nowej siedziby gminnego ośrodka kultury i sportu, całkowicie zmieni swój wygląd także boisko sportowe.

PRZECZYTAJ TEŻ: Remont drogi na Mierzei Wiślanej rozpoczęty. Są utrudnienia w ruchu

Samorząd sztutowski otrzymał 4,2 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład oraz blisko 2,5 mln zł z Programu Sportowa Polska. Za te środki:

  • powstanie wspomniany już nowy budynek gminnego ośrodka kultury i sportu,
  • boisko sportowe otrzyma nową nawierzchnię wraz odwodnieniem, oświetleniem oraz nowym ogrodzeniem,
  • ponadto w kondygnacji piwnic szkoły podstawowej szereg pomieszczeń zostanie adaptowanych do wykorzystywania jako miejsca zajęć kulturalnych.

Samorząd podkreśla, że chodzi tu przede wszystkim o przygotowanie interesującej oferty dla mieszkańców, zarówno w dziedzinie kultury, jak i sportu.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze