Selekcjoner polskiej reprezentacji Christian Hitt

Takiego zgrupowania kadra rugbistów jeszcze nie miała

Jedenastu rugbistów z trójmiejskich klubów powołał selekcjoner kadry narodowej Christian Hitt na zgrupowanie przed pierwszym meczem biało-czerwonych z Rumunią w ramach rozgrywek Rugby Europe Championship.
Adam
Mauks
26.01.2023 / 15:47

Walijski trener polskiej reprezentacji powołał w sumie 31 zawodników. Wielu z nich gra na co dzień na Wyspach Brytyjskich i Francji, ale część z powołanych przez Hitta zawodników to gracze polskich drużyn, w tym także tych trzech trójmiejskich, czyli Ogniwa Sopot, Lechii Gdańsk i Arki Gdynia.

Według informacji, które uzyskaliśmy w Polskim Związku Rugby reprezentanci Polski będą już od niedzieli na zgrupowaniu w Trójmieście. Treningi będą odbywać się zarówno na boisku sopockiego Ogniwa, jak i stadionu rugby w Gdyni. To wydaje się logiczne, bo nie wiadomo jaka pogoda będzie panować na początku lutego w Bukareszcie. Główna płyta stadionu Arcul de Triumf w stolicy Rumunii to naturalna murawa. Oprócz tego w kompleksie rumuńskiej federacji jest jeszcze jedno sztuczne boisko. Mecz zapewne odbędzie się na głównej płycie stadionu, ale trudno dziś przewidzieć w jakim będzie stanie.

Na razie Christian Hitt zwołuje polskich rugbistów nad morze, gdzie zresztą spędzili ostatnio dużo czasu. Ostatnie dni przed meczem z Rumunami w REC spędzą w Trójmieście, skąd poleca do Bukaresztu

Kadrowicze będą przebywać tu aż do 19 lutego. Rozjadą się do domów i swoich klubów po trzecim meczu tej grupy z Belgią w Gdyni. To pierwsze tak długie zgrupowanie kadry narodowej polskich rugbistów od lat, dlatego nasi reprezentanci będą mieć w międzyczasie kilka dni przerwy na wykonywanie obowiązków zawodowych. Dla amatorów, którzy mają swoje zobowiązania, pracę i obowiązki rodzinne to duże poświęcenie i wyzwanie. Podkreślał to również Christian Hitt, trener reprezentacji, który od listopada prowadził z zawodnikami rozmowy i miał duży problem przy układaniu optymalnej kadry na trzy lutowe spotkania. Na razie powołał do niej:

Formacja młyna: Jake Wisniewski - Cross Keys RFC, Quentin Cieslinski – Lavaur, Sylwester Gąska - Ogniwo Sopot, Thomas Fidler - Ogniwo Sopot, Zenon Szwagrzak - Selkirk RFC, Grzegorz Buczek - Lechia Gdańsk, Jakub Burek - Ogniwo Sopot, Dominik Mohyła - RC Arka Gdynia, Michał Krużycki - Lechia Gdańsk, Jakub Małecki - Ebbw Vale RFC, Mateusz Bartoszek - RC Bassin D’Arcachon, Max Loboda - Preston Grasshoppers, Siokivaha Taufui Halaifonua - Skra Warszawa, Piotr Zeszutek - Ogniwo Sopot, Kacper Palamarczuk - Westport RFC, Arthur Klis - Racing Metro 92 Academy U21, Jan Cal - Skra Warszawa.

Formacja ataku: Dawid Plichta - Orkan Sochaczew, Sam Stelmaszek - Sedgley Tigers RUFC, Wojciech Piotrowicz - Ogniwo Sopot, Jędrzej Nowicki - CA Pontarlier Rugby, Dawid Banaszek - Arka Gdynia, Daniel Gdula - Skra Warszawa, Peter Hudson - Bishop Burton University, Bartłomiej Szczukocki - KS Budowlani Łódź, Ross Cooke - Tynedale RFC, Robert Wójtowicz - Lechia Gdańsk, Łukasz Korneć - Pogoń Siedlce, Kacper Skup - Pogoń Siedlce, Mateusz Plichta - Ogniwo Sopot, Dominik Morycki - Enniscorthy Rugby Club.

Polska zmierzy się z Rumunią w Bukareszcie w sobotę, 4.02 br. o godzinie 13 polskiego czasu. Mecz będzie można oglądać na stronach Rugby Europe.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze