(fot. Canva | Zdjęcie ilustracyjne) 

Tczew organizuje zbiórkę rowerów dla uchodźców z Ukrainy

Miasto wraz z Salonem Rowerowym Bogdan Bondariew oraz Migrant Info Point Tczew organizuje zbiórkę rowerów dla uchodźców z Ukrainy. Akcja trwać będzie do końca maja, z możliwością wydłużenia czasu zbiórki.
Krystyna
Paszkowska
21.04.2022 / 11:01

- Ruszamy ze zbiórką rowerów dla uchodźców z Ukrainy – mówi Grzegorz Pawlikowski, oficer rowerowy przy Urzędzie Miejskim w Tczewie. - Masz nieużywany rower? Podaruj go naszym gościom z Ukrainy. Jak wiadomo rower to wolność i niezależność. Podzielmy się z nimi tym, z czego próbuje się ich okraść. Poza tym rower to tani, praktyczny i wygodny sposób na zapoznanie naszego miasta oraz załatwianie codziennych spraw. Dorosłym ułatwi dojazdy do pracy i na zakupy, a dzieciom - dojazd do szkoły.

Organizatorzy akcji zbierają rowery używane, dla dorosłych i dzieci. Jedyna prośba odnośnie sprzętu to, by były one w miarę możliwości sprawne lub wymagały drobnych napraw. Nie są bowiem planowane większe naprawy.

- Akcję organizujemy w partnerstwie z Salonem Rowerowym Bogdan Bondariew oraz lokalnym Migrant Info Point Tczew – mówi Grzegorz Pawlikowski. - My, jako Urząd organizujemy zbiórkę rowerów. Drobnym serwisem zajmie się Salon Rowerowy Bogdan Bondariew. Lokalny Migrant Info Point Tczew zajmujący się na co dzień wsparciem uchodźców, przekaże rowery najbardziej potrzebującym.

Akcja nie ogranicza się jednak tylko do zbiórki rowerów. Dodatkowo wspólnie z Migrant Info Point Tczew miasto będzie prowadziło edukację rowerową dla osób, które otrzymają rowery. Wszystko po to, by uciekinierzy z objętej wojną Ukrainy czuli się bezpiecznie jeżdżąc rowerem po Tczewie.

- Potrzebne są również: zapięcia rowerowe, dzwonki, oświetlenie, pompki oraz dętki – dodaje oficer rowerowy. - Miejsce zbiórki to Urząd Miejski w Tczewie pl. Piłsudskiego 1.

Kontakt dla zainteresowanych akcją: [email protected], tel. (58) 775 94 28

Organizatorzy proszą o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy przed dostarczeniem roweru. Akcja trwa do końca maja br. z możliwością przedłużenia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze