Podpisanie umowy w Ministerstwie Sportu i Turystyki, dokumenty parafują minister Kamil Bortniczuk i wójt Arkadiusz Skorek. Z lewej: Karol Rabenda, z prawej Marcin Szesza (fot. Archiwum UG Miłoradz)

Trzy miliony złotych pozyskane na budowę nowej hali sportowej w Miłoradzu

Mieszkańcy Miłoradza w powiecie malborskim otrzymają nową, niezwykle oczekiwaną przez miejscową społeczność halę sportową. Samorząd gminy pozyskał na budowę hali blisko 3 miliony złotych z ministerialnego programu "Sportowa Polska".
Piotr
Piesik
11.02.2022 / 10:51

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk oraz wójt Miłoradza Arkadiusz Skorek podpisali w Warszawie dokumenty potwierdzające przyznanie dotacji w ramach programu „Sportowa Polska”. To niebagatelna kwota 2 mln 844 tys. zł.

Już w ubiegłym roku otrzymaliśmy zapewnienie o przyznaniu dofinansowania, ale złożony przez ministra sportu podpis jest gwarancją, że nasza inwestycja ma już większościowe zabezpieczenie finansowe - mówi wójt Arkadiusz Skorek. - Na budowę hali przeznaczymy także pół miliona złotych, które pozyskaliśmy z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Nowy obiekt sportowy będzie miał ponad 842 m kw. powierzchni użytkowej, ponad 22 m szerokości i niespełna 38 m długości. Hala powstanie w sąsiedztwie Zespołu Szkół i Przedszkola oraz gminnego stadionu piłkarskiego. Będzie połączona z budynkiem szkolnym za pomocą istniejącego już łącznika.

Wizyta w ministerstwie była okazja do rozmowy z Karolem Bortniczukiem o kolejnych pomysłach lokalnego samorządu na dalszy rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w gminie Miłoradz. Chodzi m.in. o planowaną modernizacje stadionu sportowego oraz wykorzystaniu jeziora w Pogorzałej Wsi na cele rekreacyjno-turystyczne. 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze