Bliźniaki syjamskie przyszły na świat w szpitalu na Zaspie (fot. Grzegorz Mehring | gdansk.pl) 

W szpitalu na Zaspie na świat przyszły bliźniaki syjamskie

W szpitalu na gdańskiej Zaspie przyszły na świat bliźnięta syjamskie. O narodzinach poinformowało hospicjum Pomorze Dzieciom. Noworodki to chłopcy, o imionach Mieszko i Leszek. Maluchy zrośnięte są brzuszkami.
Karol
Uliczny
27.04.2022 / 14:46

Mieszko i Leszek przyszli na świat w środę (27.04.) rano w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku, w 34. tygodniu ciąży. O narodzinach poinformowała za pośrednictwem Facebooka Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, która w ostatnich tygodniach opiekowała się ciężarną mamą i bliźniakami. 

"Wielkie wzruszenie towarzyszy całej Ekipie Hospicjum od samego rana! Dziękujemy Szpital św Wojciecha Copernicus PL Sp z o.o. całej dzielnej, profesjonalnej załodze oddziału ginekologicznego i neonatologicznego".

Szpital na tę chwilę nie udziela szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia chłopców oraz przebiegu narodzin. Wiadomo jedynie, że bracia zrośnięci są brzuszkami.

Szacuje się, że porody syjamskie zdarzają się raz na ok. 100 tys. przypadków. Jedną z metod leczenia jest operacyjne rozdzielenie bliźniąt. W Polsce, szczególnie głośno było o przypadku bliźniaczek z Janikowa, które szczęśliwie rozdzielono w 2005 r. w Arabii Saudyjskiej, dzięki środkom tamtejszego następcy tronu.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze