Tutaj, u zbiegu ulic Michałowskiego i Kwiatkowskiego w Malborku powstanie tężnia solankowa (Fot. Piotr Piesik)

Wiadomo już, gdzie stanie tężnia solankowa w Malborku

Tężnia solankowa powstanie w Malborku w ramach budżetu obywatelskiego - informowaliśmy już o tym na naszych łamach, lecz zrazu nie była jeszcze znana lokalizacja tężni. Ustalono, że ustawiona będzie u zbiegu ulic Michałowskiego i Kwiatkowskiego, obok największego malborskiego osiedla mieszkaniowego Południe.
Piotr
Piesik
9.03.2022 / 08:30

Projekt budowy tężni solankowej został wybrany w ramach budżetu obywatelskiego, z terminem realizacji w roku bieżącym. W głosowaniu mieszkańców nie decydowano jeszcze nad lokalizacją tężni. Pomysłów było kilka: w parku miejskim, w pobliżu przystani żeglarskiej, w miejscu obecnego stawu przy ul. Michałowskiego, gdzie notorycznie lądują śmieci. Ostatecznie zadecydowano, że tężnia malborska ustawiona będzie na terenie u zbiegu ulic Michałowskiego i Kwiatkowskiego. Jest tam wystarczająco dużo miejsca, nie będzie trudności z podciągnięciem instalacji, ponadto miejsce to znajduje się na skraju największego osiedla mieszkaniowego Południe. 

Rozpoczęła się procedura przetargowa budowy tężni. Po jej rozstrzygnięciu trzeba będzie zaczekać kilka tygodni na wykonanie, tężnia to dość nieskomplikowany obiekt. Nie będzie okazały - w budżecie obywatelskim na tężnię przeznaczono kwotę 200 tysięcy złotych. Dla porównania, tężnia solankowa działająca od dwóch lat w fosie Starego Miasta w Sztumie pochłonęła ponad 300 tysięcy. 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze