Betonowy wiadukt trzeba gruntownie oczyścić i wzmocnić

Wiadukt w Dzierzgoniu w remoncie. Po naprawie pojadą tędy ciężarówki

Trwa remont wiaduktu na uczęszczanej drodze wojewódzkiej 515 w Dzierzgoniu. Stan techniczny wiaduktu nad wykopem dawnej linii kolejowej był bardzo zły, z tego powodu ograniczono masę przejeżdżających pojazdów do 2,5 tony i jednego tylko pasa ruchu. Do końca listopada konstrukcja ma zostać na tyle wzmocniona, by znów mogły tędy przejeżdżać samochody ciężarowe o masie do 40 ton.
Piotr
Piesik
15.11.2023 / 19:47

Betonowy wiadukt znajduje się na południowych rogatkach Dzierzgonia. Pod nim przebiegała niegdyś linia kolejowa z Malborka do Małdyt, rozebrana na przełomie XX i XXI wieku. Konstrukcja wiaduktu wymagała pilnego remontu, w końcu pojawiły się poważne uszkodzenia i przejazd został całkowicie zamknięty. Objazdy były bardzo uciążliwe. Po doraźnych naprawach dopuszczono przejazd samochodów o masie do 2,5 tony, zwężając jezdnię tylko do jednego pasa ruchu. Cięższe auta muszą korzystać z dalekich objazdów przez Mikołajki Pomorskie i Prabuty.

Docelowo trzeba będzie w tym miejscu wybudować zupełnie nowy wiadukt, lecz zanim to nastąpi, Zarząd Dróg Wojewódzkich przystąpił do naprawy konstrukcji, by możliwe stało się wznowienie ruchu ciężarowego oraz wyznaczenie bezpiecznego przejścia dla pieszych.

Prace ruszyły w ostatnich dniach października. Konstrukcja zostanie gruntownie oczyszczona i w newralgicznych miejscach wzmocniona. Naprawa ma potrwać do końca listopada. Po jej wykonaniu przez wiadukt w Dzierzgoniu ponownie będą mogły przejeżdżać samochody ciężarowe o masie do 40 ton, lecz przy zachowaniu ruchu wahadłowego, tylko jednym pasem. Obok jezdni zostanie wyznaczona część wiaduktu dla ruchu pieszego.

Stan konstrukcji był tak zły, że przez pewien czas przejazd całkowicie zamknięto

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze