Wjechał na chodnik
i uderzył w radiowóz – policyjny pościg w Gdyni

Stwarzał zagrożenie dla kierowców, a zwłaszcza pieszych, bo w trakcie ucieczki wjechał na chodnik. Policjantom po pościgu ulicami Gdyni udało się w niedzielę 26 listopada 2023 r. zatrzymać 34-latka, który jadąc volkswagenem spowodował kolizję z radiowozem.
Jacek
Wierciński
26.11.2023 / 17:46

Opisywana sekwencja zdarzeń rozpoczęła się tuż po godzinie 11.00 w niedzielny poranek 26 listopada 2023 roku. Wówczas na ulicy Morskiej w Gdyni policjanci chcieli zatrzymać do kontroli osobowego volkswagena. Jednak, jak relacjonują funkcjonariusze, kierujący pojazdem nie zatrzymał się, mimo ich sygnałów i gwałtownie przyspieszył, a policja podjęła pościg za uciekającym.

– Podczas ucieczki kierowca volkswagenem stwarzał realne zagrożenie życia i zdrowia dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierujący uciekając wjechał na chodnik, na którym znajdowali się piesi. To szczęście, że nie doszło do tragedii. W wyniku pościgu doszło do kolizji między volkswagenem i radiowozem, nikomu nic się nie stało – zastrzega podkom. Jolanta Grunert, oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni.

CZYTAJ TEŻ: Pijani strażacy w gminie Czersk. Mieli kolizję, wcześniej reanimowali kobietę

I dodaje: – Okazało się, że zatrzymany 34-letni mężczyzna miał przy sobie narkotyki i nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci przewieźli go na badanie krwi pod kątem zawartości środków odurzających w organizmie.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, które były świadkami pościgu o kontakt z Komisariatem Policji w Gdyni-Chyloni pod numerem telefonu 477 421 355 lub na numer alarmowy – 112.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze