Uchodźcy z Ukrainy przebywają m.in. w ośrodku wypoczynkowym w Małych Swornegaciach (fot. Olek Knitter | Zawsze Pomorze)

Wójt gminy Chojnice do Ukraińców: Putinizm to dziś synonim hitleryzmu i stalinizmu

Wciągnięcie na maszt ukraińskiej flagi, odśpiewanie hymnu i wspólny obiad – w ten sposób samorządowcy z regionu oraz województwa przywitali na ziemi chojnickiej uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przebywają w ośrodku wypoczynkowym w Małych Swornegaciach.
Olek
Knitter
14.03.2022 / 14:37

Wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna, starosta chojnicki Marek Szczepański i wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański powitali w urokliwym miejscu, nad brzegiem Jeziora Charzykowskiego, kilkudziesięcioosobową grupę uchodźców wojennych z Ukrainy. Od kilku dni przebywają oni w ośrodku wypoczynkowym Krzysztofa Stanisławskiego w miejscowości Małe Swornegacie. Szczególnie odśpiewanie hymnu było dla gości z Ukrainy bardzo wzruszającym momentem i po policzkach polały się łzy.

- Wiemy, że nie jesteście u nas z własnej woli, bo to co robi Rosja i Putin to ludobójstwo. Bombardowanie szkół, szpitali i osiedli mieszkaniowych to morderstwo. Czujcie się u nas jak u siebie w domu, oczywiście w tym przed czasów wojny – powiedział gościom z Ukrainy wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański.

WIĘCEJ: Pociąg z uchodźcami z Ukrainy przyjechał do Gdyni

Uchodźców na terenie gminy Chojnice powitał również wicemarszałek Leszek Bonna. - Ukraińcy, Polacy i Rosjanie stanowimy jedną wielką słowiańską rodzinę. Dla wszystkich nas starczy nieba, gwiazd i słońca oraz ziemi, która pachnie zbożem i kwiatami. Jesteśmy przeciwni bezsensownej agresji Putina na wolną Ukrainę. Nie chcemy żyć pod niebem zasnutym dymem i stąpać po ziemi, na której jest krew naszych braci Słowian i która śmierdzi prochem – powiedział wicemarszałek Bonna.

Starosta chojnicki Marek Szczepański życzył wszystkim Ukraińcom, by jak najszybciej mogli wrócić do swoich domów i swoich rodzin w Ukrainie.

Wójt Zbigniew Szczepański zaprosił wszystkich Ukraińców na wspólny obiad, przekazał im też mapy regionu oraz sprzęt sportowy oraz zaproponował wycieczkę terenoznawczą po regionie.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze