wypadek w Gdańsku, ul. Kontenerowa

(fot. KM PSP Gdańsk | Twitter)

Auto po kraksie spadło ze skarpy! Strażacy reanimowali poszkodowanego

Groźny wypadek w Gdańsku! Na ulicy Kontenerowej w piątek, 20 maja po zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym auto osobowe zsunęło się ze skarpy. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, by z wraku wydobyć dwie osoby. Jedna z nich musiała być reanimowana przez strażaków do przyjazdu ratowników medycznych.
Piotr
Piesik
20.05.2022 / 17:29

Na drogach i ulicach Trójmiasta, niestety, bardzo niebezpiecznie, służby ratownicze mają pełne ręce roboty. Krótko przed godziną 17:00 w piątek, 20 maja na ulicy Kontenerowej w Gdańsku doszło do zderzenia tira z autem osobowym. Różnica gabarytów i masy zrobiła swoje. Samochód osobowy spadł ze skarpy drogi, wewnątrz uwięzione były dwie osoby.

Na miejsce natychmiast wysłano cztery zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Wyruszyli też ratownicy medyczni oraz policjanci. Jako pierwsi przybyli strażacy, którzy musieli użyć hydraulicznych narzędzi, by z wraku auta osobowego wydobyć dwie poszkodowane, nieprzytomne osoby.

Jak informuje mł. bryg. Jacek Jakóbczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku jedna z poszkodowanych osób wykazywała czynności życiowe, druga, niestety, nie. Strażacy natychmiast przystąpili do reanimacji, którą prowadzili do przybycia ratowników medycznych. Na miejscu wciąż trwają działania służb ratowniczych.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze