Zara zaginęła w Święto Trzech Króli (Fot. KMP Gdańsk)

Zaginęła Zara, pies patrolowo-tropiący gdańskiej policji

Trwają poszukiwania Zary, policyjnego psa patrolowo-tropiącego, który na co dzień pracuje w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku. Policja prosi o pomoc w odszukaniu czworonoga. Poszukiwania trwają od popołudnia w czwartek, 6 stycznia, a o psie nadal nic nie wiadomo.
Krystyna
Paszkowska
7.01.2022 / 09:04

Zara zaginęła w czwartek, 6 stycznia po południu. Gdańscy policjanci prowadzą poszukiwania służbowego czworonoga, który uciekł z kojców w rejonie dzielnicy Chełm. Pies pracuje w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku od czterech lat i jest psem patrolowo-tropiącym.

– Zara, która na co dzień przebywa w domu swojego przewodnika, trafiła do kojca z uwagi na chorobę opiekuna, który nie mógł się nią właściwie opiekować – informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. – Niewykluczone, że stres związany z tą sytuacją i rozłąka z przewodnikiem mogły być przyczyną ucieczki owczarka.

Zara to owczarek belgijski maści płowej (podpalany brąz), z czarnym pyskiem. W momencie zaginięcia, miała obrożę koloru ciemnozielonego, zapinaną na zatrzask. Wszystkie osoby, które zauważą psa ze zdjęcia lub wiedzą, gdzie może przebywać, proszone są o kontakt telefoniczny z policjantami pod numerem: 47 741 67 22, lub o kontakt z najbliższą jednostką policji.

– Pies jest specjalistycznie wyszkolony i prosimy, by samodzielnie go nie łapać, tylko przekazać funkcjonariuszom informację o rejonie, w którym znajduje się zaginiony pies – wyjaśnia oficer prasowa gdańskiej policji.

Do tej pory nie udało się ustalić, gdzie przebywa zaginiony pies patrolowo-tropiący. Policja prosi o pomoc  jego odnalezieniu.

podinsp. Magdalena Ciska
oficer prasowa KMP w Gdańsku

Wszystkie osoby, które zauważą psa ze zdjęcia lub wiedzą gdzie może przebywać, proszone są o kontakt telefoniczny z policjantami pod numerem: 47 741 67 22, lub o kontakt z najbliższą jednostką policji.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze