(Fot. Sunreef Yachts)

Tak wygląda nowoczesny superjacht z gdańskiej stoczni. Zobacz zdjęcia!

Stocznia Sunreef Yachts z Gdańska zaprezentowała superjacht. 100 Sunreef Power, bo taką nazwę nosi katamaran, jest nowoczesny i luksusowy. Wnętrza zaprojektowane na życzenie właściciela robią wrażenie. Aż trudno uwierzyć, że takie jednostki powstają na Pomorzu. A jednak! Zobaczcie zdjęcia.
Patrycja
Cybulska
12.11.2021 / 17:42

100 Sunreef Power to najnowszy superjacht ze stoczni Sunreef Yachts z Gdańska. Przystosowany do transatlantyckich rejsów katamaran zapewnia komfort podróżowania przez cały rok. Tym bardziej, że całe wnętrze jachtu zaprojektowane jest na życzenie nowego właściciela.

100 Sunreef Power jest superjachtem z nowej gamy katamaranów motorowych Sunreef Yachts. Wyróżnia się on sportową linią kadłuba, ogromnym pokładem słonecznym oraz nowatorskim połączeniem systemu garażowego i rufowej platformy hydraulicznej. Nasi inżynierowie zaprojektowali innowacyjny kształt kadłuba, aby zwiększyć komfort i osiągi podczas żeglugi. Uważam, że katamarany nie były dotąd wystarczająco obecne na rynku superjachtów, ale dzięki projektowi 100 Sunreef Power ich czas wreszcie nadszedł – mówi Agnieszka Blizniuk, dyrektor Działu Projektowania Jachtów w Sunreef Yachts.

Wnętrza nowoczesnego superjachtu są bardzo przestronne, a ich wystrój odzwierciedla zamiłowanie właścicieli do klasycznego designu. Jak informuje stocznia, „naturalne dębowe forniry, różowy kwarc, mosiężne akcenty i wykonane na zamówienie szafki tworzą styl charakteryzujący się ponadczasową elegancją. Wystrój ten jest kontynuowany we wszystkich przestrzeniach katamaranu”.

100 Sunreef Power – nowoczesny superjacht z gdańskiej stoczni. Tak wygląda od środka

Na jachcie znajduje się 5 dużych kabin z łazienkami. Nowi właściciele zadbali, by każdy z pasażerów czuł się na nim wyjątkowo.

Salon główny

Salon na głównym pokładzie z każdej strony wypełnia naturalne światło. Umieszczono tam obszerne sofy, opuszczany telewizor i bar. W części dziobowej salonu znajduje się kuchnia z pełnym wyposażeniem i chłodnią. Na tym samym pokładzie jest także siłownia z widokiem na morze i wyjściem na taras.

Taras

Strefa wypoczynkowa na zewnątrz superjachtu to doskonałe miejsce na wypoczynek i posiłki na świeżym powietrzu. W części rufowej znajdują się platforma hydrauliczna i garaż, który pomieści dwa duże skutery i różne sprzęty wodne. Jest tam także dodatkowe miejsce do tankowania. Po upuszczeniu hydraulicznej platformy, pasażerowie jednostki zyskują obszerną strefę wypoczynkową rozciągającą się na całą szerokość katamaranu.

Na taras na dziobie superjachtu wychodzi się bezpośrednio z salonu. To przestrzeń osłonięta przed słońcem i wiatrem.

Na pokładzie słonecznym natomiast są jacuzzi, miejsce do spożywania posiłków dla 10 osób, bar oraz leżaki i sofy. Strefę tę można także przekształcić w kino na świeżym powietrzu, wyposażone w wysokiej jakości sprzęt.

Kabina armatorska

Kabina właściciela została umieszczona w lewym kadłubie jednostki. Znajduje się tam ogromne łóżko z widokiem na morze. Strefa ta ma także własną łazienkę z czarno-białą glazurą.

Kabiny gości

Kabiny gości wyposażone są w podwójne łóżka, eleganckie szafki i miejsca do pracy z biurkiem. Mają także prywatne łazienki.

Kabiny załogi

Projektanci nie zapomnieli o pomieszczeniach dla załogi superjachtu. Zakwaterowanie znajdzie w trzech kabinach: dwóch w dziobowej części katamaranu oraz w jednej na rufie.

100 Sunreef Power. Zobacz, jak nowoczesna jednostka wygląda od środka!

Sunreef Yachts jest jedyną stocznią na świecie, która przeniosła jakość superjachtu na  wielokadłubowiec. Nasze jachty zdecydowanie różnią się od katamaranów dostępnych na rynku. Dzięki projektom takim jak 100 Sunreef Power zdobywamy rosnące uznanie na zdominowanej przez jednokadłubowce scenie superjachtów. Obecnie coraz więcej klientów zdaje sobie sprawę z wielkiego potencjału katamaranów w tym segmencie rynku – mówi Francis Lapp, założyciel i prezes Sunreef Yachts.

Na pokładzie superjachtu wykorzystywany jest też nowoczesny i energooszczędny system klimatyzacji, dzięki któremu jacht jest w stanie zapewnić stałą temperaturę przez całą noc, bez konieczności używania generatorów.

100 Sunreef Power ma prawie 29 m długości i 13,5 m szerokości. Napędzają go silniki 2 x 1300 HP. Za architekturę okrętową i design odpowiada Sunreef Yachts.

Stocznia Sunreef Yachts. Jakie jednostki produkuje w Gdańsku?

Stocznia Sunreef Yachts od 2002 r. produkuje w Gdańsku jachty motorowe i żaglowe. Jest liderem w projektowaniu i produkcji luksusowych katamaranów. Zwodowała już ponad 140 jednostek, które można spotkać na akwenach całego świata. Stocznia reprezentuje polski przemysł jachtowy na międzynarodowych targach, m.in. w Monako, Cannes, Miami, Dubaju, Katarze czy w Singapurze.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze