Startuje Bieg Dookoła Kaszub

Czy można przebiec Kaszuby dookoła? Wygląda na to że tak. Przekonają się o tym uczestnicy I Biegu Dookoła Kaszub.
Adam
Mauks
15.02.2023 / 05:00

Bieg Dookoła Kaszub. Patronem Aleksander Majkowski

Dystans jest niebagatelny, bo liczy 720 km, ale został on podzielony na 9 etapów i 100 odcinków. Gdyby ktoś miał wątpliwości, to można go przebiec w całości lub zapisać się do udziału tylko na dystansie jednego np. 5-kilometrowego biegu nieopodal swojego miejsca zamieszkania.

Pierwszy Bieg Dookoła Kaszub ma swojego patrona. Jest nim Aleksander Majkowski, kaszubski pisarz, dziennikarz, poeta, dramaturg i lekarz. To wydarzenie nie będzie więc miało wyłącznie sportowego wymiaru. Jego celem jest promocja kultury kaszubskiej i jej piękna. Trasa biegu będzie przebiegać wokół Kaszub, dlatego będzie można przekonać się o pięknie przyrody, bogactwie historii i kultury tego regionu.

Trasa całości Biegu Dookoła Kaszub to 720 km i ten dystans trzeba przebiec, aby zaliczyć cały bieg. Etapy będą miały długość około 60 km do około 99 km. Odcinki to długość od około 5 km do około 8 km.

Bieg startuje w sobotę 29 kwietnia i potrwa on do 7 maja 2023 roku. Uczestnicy będą zmagać się z kilometrami na trasie, a cały bieg będzie transmitowany, dlatego będzie można śledzić co się dzieje na trasie.

Promocja regionu i wsparcie lokalnej społeczności

Dyrektor biegu Henryk Miotk podkreśla, że jest to bardzo ważna dla regionu i jego mieszkańców impreza. Wiadomo już, że będzie miała ona wsparcie aż 70 lokalnych samorządów. To cenne, bo bieg jest również doskonałą okazją do wsparcia lokalnej społeczności, ponieważ promuje ona miejscowe produkty i rzemiosło. W trakcie pokonywania trasy, uczestnicy będą mieć okazję skosztować tradycyjnych potraw i napojów, które są nieodłączną częścią kultury kaszubskiej.

Organizatorzy biegu chcą, aby ten wyjątkowy wyścig był nie tylko okazją do rywalizacji, ale także do pokonywania swoich słabości i poznania regionu. Dlatego też zachęcają wszystkich uczestników do wzięcia udziału w imprezach towarzyszących, takich jak koncerty, wystawy i pokazy rzemiosła.

Trasa całości Biegu Dookoła Kaszub to 720 km i ten dystans trzeba przebiec, aby zaliczyć cały bieg. Etapy będą miały długość od około 60 km do około 99 km. Odcinki to długość od około 5 km do około 8 km. Przewidywane średnie tempo kolumny 6-7 min/km. Aby długość odcinka była zaliczona, trzeba go skończyć w wyznaczonym tempie i czasie, w przypadku urazu lub niedyspozycji można dołączyć na początku dowolnego kolejnego odcinka etapu lub całości.

Szczegółowe informacje w tym dotyczące zapisów TUTAJ.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze