Olga Massombo

Olga Massombo

Kanadyjka Olga Massombo nową zawodniczką AP Orlen Gdańsk

Nową zawodniczką AP Orlen Gdańsk została Olga Massombo – 24-letnia Kanadyjka pochodząca z Montrealu. Wcześniej grała dla francuskiego klubu Toulouse FC. To już drugi zagraniczny transfer gdańskiego zespołu.
Patrycja
Lniska
1.08.2023 / 17:17

Olga Massombo nową zawodniczką AP Orlen Gdańsk

Już w swoim pierwszym meczu dla Akademii Piłkarskiej Orlen Gdańsk zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Podczas towarzyskiego spotkania z Pogonią Szczecin drużyna z Gdańska wygrała 2:0, a przy jednej z bramek asystowała właśnie Olga Massombo. Bramki dla zespołu zdobyły Clarissa Kirsch-Downs (as. Olga Massombo) oraz Angelika Kołodziejek (as. Gabriela Zimecka).

Kilka dni temu do klubu dołączyła również Amerykana Tatiana Dabney, która wcześniej występowała na Malcie. Nowa zawodniczka ma wzmocnić ofensywę zespołu w przyszłym sezonie.

AP Orlen Gdańsk. Jak wyglądają przygotowania zespołu do nowego sezonu kobiecej Ekstraligi?

Nadchodzący sezon zapowiada się dla kobiecej drużyny obiecująco. AP Orlen Gdańsk pod koniec lipca podpisała roczną umowę z Polsat Plus Areną, dzięki której drużyna kobiet zagości na stałe na stadionie. Do tej pory zespół nie miał bazy.. Teraz, dzięki współpracy z Lechią Gdańsk, dziewczyny będą mogły też korzystać ze stadionowej siłowni.

Polsat Plus Arena Gdańsk jest obiektem o różnych funkcjach oraz dedykowanym różnym grupom. Cieszę się, że możliwości techniczne murawy oraz standardy na stadionie pozwalają grać sezon dwóm drużynom równolegle. Akademia Piłkarska Orlen Gdańsk już czwarty sezon będzie rywalizować w najwyższej klasie rozgrywkowej kobiecej Ekstraligi. Trzymam kciuki, by w tym sezonie było podium dla Gdańska – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

PRZECZYTAJ TEŻ: Piłkarze Lechii nadal będą rozgrywać mecze na Polsat Plus Arenie Gdańsk

W kobiecej ekstralidze AP Orlen Gdańsk rozegra 3 mecze na Polsat Plus Arenie, a pierwszy z nich odbędzie się w niedzielę, 20 sierpnia. Zawodniczki zmierzą się z Górnikiem Łęczna, czyli aktualnymi wicemistrzyniami Polski.

– Jest to ważny moment dla naszej Akademii, mamy swoją stałą szatnię, profesjonalne boisko meczowe oraz warunki do koncentrowania się wyłącznie na celach sportowych, a nie na logistyce. Dziękujemy za otwartość na takie rozwiązanie pani prezydent oraz władzom stadionu, i już dziś zapraszam na pierwszy mecz – dodaje Tomasz Bocheński, prezes AP Orlen Gdańsk.

Poprzedni sezon gdańszczanki zakończyły na 8. miejscu.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze