Piłkarze Arki Gdynia mogli liczyć na doping swoich kibiców w Łęcznej 

Arka Gdynia bez bramki, ale z punktem w Łęcznej

Drużyna gdyńskiej Arki jechała do Łęcznej po remisie na inaugurację sezonu 2023/24 w Fortunie 1 Lidze z Termaliką w Gdyni. Żółto-niebiescy po raz drugim zremisowali z rywalem, tym razem bezbramkowo z Górnikiem w Łęcznej.
Adam
Mauks
29.07.2023 / 09:50

Mecz z impetem zaczęła Arka, która w pierwszych minutach przeprowadziła kilka ofensywnych akcji. Gdynianie oddali też kilka strzałów na bramkę Górnika, ale żaden z nich nie znalazł drogi do siatki. Arka była w pierwszej części meczu stroną dominująca, ale - niestety - po raz kolejny grała nieskutecznie.

W drugiej odsłonie gra niespecjalnie różniła się od tej w pierwszej części meczu. To arkowcy byli stroną przeważającą, sprawiającą wrażenie tych, którzy bardziej chcą wygrać ten mecz.

W 90 minucie zawodnik gospodarzy Karol Turek zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Arce nie starczyło jednak czasu i precyzji, by wykorzystać ten niewielki atut w końcówce meczu i po raz drugi piłkarze z ul. Olimpijskiej w Gdyni dopisali do swojego dorobku jeden punkt.

Szkoda, że tylko jeden, bo byli drużyną wyraźnie lepszą. Przed nimi i sztabem szkoleniowym dużo pracy, aby poprawić przede wszystkim skuteczność, z którą Arka boryka się już od kilku sezonów.

- Zdominowaliśmy rywala, we wszystkich aspektach meczu, ale zabrakło nam konkretów, czyli choćby jednej bramki – powiedział po meczu trener Arki Wojciech Łobodziński. - Musze powiedzieć, że, tak jak po meczu z Termaliką, jestem zbudowany postawą zwłaszcza tych młodszych zawodników, bo oni z meczu na mecz będą lepsi – dodał optymistycznie szkoleniowiec Arki.

Górnik Łęczna – Arka Gdynia 0:0

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze