Arka Gdynia - Gedania 1922, sparing

Omran Haydary i jego koledzy z Arki pokonali Gedanię 1922 w sparingowym meczu w Gdyni

Piłkarze Arki wygrali
w Gdyni z Gedanią 1922

Dziesięć goli w meczu piłkarskim to zawsze dla kibica radość. Ale jeśli wziąć pod uwagę, że był to sparing I-ligowca z drużyną III-ligową, to sprawa staje się jaśniejsza. Na stadionie rugby w Gdyni Arka w sobotę, 14 stycznia pokonała po interesującym meczu Gedanię 1922 7:3.
Adam
Mauks
14.01.2023 / 14:46

Dla jednych i drugich sparingi na tym etapie przygotowań to cenny przerywnik w treningach. Zwłaszcza dla Arki, która rozpoczęła je już na początku grudnia. Żółto-niebiescy będą kontynuować treningi na zgrupowaniu w Cetniewie. Tam też wybiera się gdański III-ligowiec.

Piłkarze Arki wygrali w Gdyni z Gedanią 1922

Zanim jednak obie ekipy zweryfikują swoją gotowość do rundy wiosennej w nadmorskim Ośrodku Przygotowań Olimpijskich, pierwsze drużyny w sobotę, 14 stycznia spotkały się w sparingu w Gdyni. Arkowcy swoją przewagę w pierwszych fragmentach meczu udokumentowali dwoma bramkami, ale gedaniści nie spuścili głów. Ba, w końcówce pierwszej połowy przeważali, strzelając w trzy minuty trzy gole, i to oni niespodziewanie schodzili na przerwę, prowadząc 3:2.

W drugiej połowie trenerzy obu drużyn dokonali na boisku wielu zmian. W tej części było już widać wyraźną przewagę Arki, która w siedem minut strzeliła gdańszczanom cztery bramki i pewnie wygrała ten sparing.

PRZECZYTAJ TEŻ: Gedania 1922 wygrała pomorskie derby w Kartuzach

– Dla nas to jest czas, w którym czujemy trochę zmęczenie przygotowaniami, ale tak musi być na tym etapie, żeby potem w lidze był lepiej – powiedział po meczu Marcus da Silva, piłkarz gdyńskiej Arki. – Wynik nie jest ważny, dobre jest to, że stworzyliśmy sporo sytuacji, byliśmy skuteczni i strzeliliśmy siedem bramek. Każdy sparing jest pozytywny, daje szanse na kreowanie sytuacji, bo o to chodzi w piłce. Oczywiście, są mankamenty, skoro z niżej notowaną drużyną dostaliśmy trzy bramki, ale wszyscy będziemy teraz znać lepiej swoje możliwości – dodał Marcus da Silva.

Mimo przegranej, ze sparingu zadowolony był też trener Gedanii 1922 Krystian Ryczkowski.

– Myślę, że w pierwszej połowie fajnie postawiliśmy się Arce. Stwarzaliśmy jej problemy, potrafiliśmy wykreować ciekawe sytuacje. W drugiej części widać było dużą różnicę, na korzyść gdynian, ale wielu z naszych chłopaków nigdy nie grało jeszcze z takim silnym rywalem – dodał szkoleniowiec Gedanii.

Arka Gdynia - Gedania 1922 7:3 (2:3)

Bramki dla Arki: Omran Haydary (17), Karol Czubak (24), Marcus da Silva (49, 75), Kacper Skóra (71, 72, 78).

Bramki dla Gedanii 1922: Wojciech Zyska (38, karny), Adam Duda (39), Bartosz Zalewski (42).

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze