Ryszard Wieczorek, nowy trener Arki Gdynia

Ryszard Wieczorek podpisał kontrakt z gdyńską Arką

Ryszard Wieczorek nowym trenerem Arki Gdynia

61-letni szkoleniowiec Ryszard Wieczorek został nowym trenerem Arki Gdynia. Na stanowisku zastąpi Hermesa Nevesa Soaresa. Podpisana umowa obowiązywać będzie do końca sezonu.
Adam
Mauks
11.04.2023 / 17:09

Arka Gdynia ma nowego trenera. Kim jest Ryszard Wieczorek?

Najwięcej spotkań w roli szkoleniowca Ryszard Wieczorek odnotował w klubie, w którym rozpoczynał karierę trenerską – Odrze Wodzisław (101 spotkań – wszystkie w ekstraklasie). Istotną rolę odegrał również z tegorocznym półfinalistą Pucharu Polski KKS Kalisz. Miejscowy KKS w latach 2019-2021 prowadził w 71 grach, awansował z nim do II ligi, a następnie dotarł do finału baraży. Rundę jesienną obecnego sezonu spędził w Polonii Bytom, z którą zdobywał średnio 2,18 pkt. na mecz.


– Nie boję się wyzwań. Jestem tak długo trenerem, tak długo pracowałem na różnym poziomie, że to dodatkowa adrenalina – powiedział Wieczorek.

Ryszard Wieczorek
nowy trener Arki Gdynia

Chcę dotrzeć do zawodników i zdiagnozować, gdzie, z ich perspektywy, jest problem, że w ostatnim okresie nie wygrywają, a tracą bramki w końcówce. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie łatwo. Wiem, jakie w Gdyni są oczekiwania, ale zrobię wszystko, by w te minimum osiem spotkań wykonać taką pracę, by Arka znalazła się w ekstraklasie.

Decyzja o przyszłości dotychczasowego pierwszego trenera Hermesa Nevesa Soaresa zapadnie w najbliższych dniach. Na razie, na mocy postanowień kontraktu, wrócił on do pełnienia obowiązków asystenta.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze