Arka remisuje w Gdyni. Gedania 1922 liderem III ligi

Piłkarze Arki zremisowali w Gdyni ze Stalą Rzeszów 2:2. To nie jest wymarzony wynik w kontekście ich aspiracji do bezpośredniego awansu do ekstraklasy.
W Gdyni Arka tylko zremisowała ze Stalą Rzeszów i jest na 5. miejscu w tabeli I ligi

Autor: (fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Wszystkie bramki 3921 widzów na stadionie w Gdyni zobaczyło w pierwszej połowie. Problem w tym, że nie wszystkie gole zdobywali żółto-niebiescy. Dobrze rozpoczęli ten mecz bo już w 5. minucie prowadzili 1:0. Goście z Rzeszowa – co oczywiste – nie odpuścili zdobywając wyrównująca bramkę. Arkowcy, odzyskali prowadzenie, ale nie potrafili go zachować i jeszcze w pierwszej połowie Stal wyrównała na 2:2. W drugiej części meczu goli już kibice nie widzieli, a co za tym idzie Arka skończyła to spotkanie tylko z jednym punktem.

Arka Gdynia – Stal Rzeszów 2:2

Bramki: Hubert Adamczyk (5, karny), Janusz Gol (16) – Piotr Głowacki (12), Bartłomiej Poczobut (44).

Arka: Krzepisz – Tomal (80. Stolc – żółta kartka), Marcjanik, Dobrotka, Ziemann, Skóra (59. Stępień), Gol – żółta kartka, Adamczyk, Aleman – zółta kartka, Haydary (89. Żebrowski), Czubak.

Już w piątek piłkarze Chojniczanki grali w Niepołomicach z Sandecją Nowy Sącz, ale wrócili z Małopolski bez punktów. Chojniczanka przegrała tam 1:2. Jak podaje portal 90minut.pl ten mecz oglądało ...82 kibiców.

Sandecja Nowy Sącz – Chojniczanka 2:1

Bramki: Daniel Chmiel (68), Maciej Mas (72) – Kamil Mazek (51).

Chojniczanka: Kuchta – Grolik, Błyszko – żółta kartka, Kasperowicz, Niepsuj (81. Ryczkowski), Drewniak – żółta kartka (61. Czajkowski), Mazek (90. Skrzypczak), Karbowy – żółta kartka (61. Kalinkowski), Mikołajczyk, Tuszyński, Janicki (81. Wolsztyński).

W tabeli Fortuny I ligi Arka Gdynia jest na 5. miejscu z dorobkiem 21 pkt., i stratą 5 pkt. Do lidera Ruchu Chorzów i 2 pkt, do drugiego miejsca dającego bezpośredni awans do ekstraklasy. Chojniczanka jest na 13. pozycji z 14. pkt.

W II lidze w niedzielę w Stężycy grała drużyna Raduni. Jej rywalem w meczu 14. kolejki był Motor Lublin. Drużyna z Kaszub zremisowała ten mecz 1:1 (Bramka: Janusz Surdykowski w 55 min.). Po tym spotkaniu Radunia jest na 10. miejscu w tabeli z 16. punktami.

W III lidze pomorskie drużyny rozegrały mecze 11. kolejki. W Gdyni Bałtyk zremisował ze Stolemem Gniewino 0:0. W Janikowie z Unią, Cartusia także osiągnęła bezbramkowy remis. A w Starogardzie Klub Piłkarski podejmował Gedanię 1922. Po wyrównanym meczu ze zwycięstwa cieszyli się gdańszczanie, którzy po celnym strzale głową Wojciecha Zyski w 80. minucie zostali liderem II grupy III ligi. Będą nim co najmniej do następnej kolejki, bo dotychczasowy lider Olimpia Grudziądz przegrał w Szczecinie z rezerwami Pogoni 1:2.

W tabeli prowadzi Gedania 1922 (26 pkt.) przed Pogonią II Szczecin (24) i Olimpią Grudziądz (23). KP Starogard jest na 8. miejscu (18 pkt.), 9. jest Stolem Gniewino (14), 13. jest Cartusia (10), a 18. jest Bałtyk Gdynia (3). W sobotę przy Hallera 201 w Gdańsku III-ligowy szczyt. Gedania 1922 podejmie Pogoń II Szczecin. Początek meczu o godz. 12.

W IV lidze na Pomorzu nasze drużyny rozegrały 12. kolejkę spotkań. Oto rezultaty za portalem 90minut.pl: Gryf Słupsk – Wierzyca Pelplin 2:1, Gryf Wejherowo – Pogoń Lębork 2:0, GKS Kowale – Borowiak Czersk 3:1, MKS Władysławowo – Jantar Ustka 3:2, GKS Kolbudy – Bytovia 0:2, Powiśle Dzierzgoń – Sparta Sycewice 2:3, Pomezania Malbork – Chojniczanka II Chojnice 3:1, Grom Nowy Staw – Anioły Garczegorze 5:0, Jaguar Gdańsk – Arka II Gdynia 3:0, KTS-K Luzino – Czarni Pruszcz Gdański 5:0.

W tabeli IV ligi prowadzi KTS-K Luzino (37 pkt.) przed Chojniczanką II (33) i Jaguarem Gdańsk (26).