Arka wraca z Łodzi bez punktów. Klątwa zmarnowanego karnego

Mimo szybko zdobytego prowadzenia, Arka nie przywozi do Gdyni z Łodzi żadnego punktu.

Mecz w Łodzi był pojedynkiem trzeciego w tabeli Fortuny I ligi ŁKS z czwartą Arką. Gdynianie po wygranej z Ruchem w Chorzowie 4:2 mogli myśleć nie tylko o dobrym występie w Łodzi, ale także wygranej, czy choćby remisie.

Już pierwsza akcja arkowców przyniosła im prowadzenie. Kontratak żółto-niebieskich celnym strzałem do bramki ŁKS zakończył Omran Haydary. Ten sam zawodnik stanął przed szansa podwyższenia wyniku w 29. minucie, ale rzutu karnego jednak nie wykorzystał, bo strzelił tak, że bramkarz łodzian go obronił. To się zemściło na arkowcach, bo już 7. minut później ŁKS wyrównał.

W drugiej połowie jedynymi zdobyczami była dwie żółte kartki dla zawodników Arki, ale ŁKS zdobył prowadzenie po strzale Bartosza Szeligi w 65 minucie meczu. Arka próbowała wyrównać stan meczu, ale brakowało jej skuteczności, a bardziej ofensywna gra skończyła się strata trzeciego gola, którego łodzianie wbili już w doliczonym czasie.

Po tym meczu Arka zajmuje 4. miejsce w tabeli. Bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy uzyskają dwie pierwsze drużyny.

Łódzki KS - Arka Gdynia 3:1 (1:1)

Bramki: Nacho Monsalve (36), Bartosz Szeliga (65), Stipe Jurić 90+3) - Omran Haydary (1)

Arka: Krzepisz – Tomal – żółta kartka, Ziemann, Dobrotka, Stolc, Purzycki (59. Milewski), Gol, Haydary – żółta kartka, Adamczyk, Skóra – żółta kartka (80. Czubak), Żebrowski (26. Kuzimski).

Porażki na swoim stadionie w Chojnicach doznali także I-ligowi piłkarze Chojniczanki. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy opolskiej Odry, którzy przy Mickiewicza wygrali 2:1. Ta przegrana spowodowała, że „Chojna” ma 14 punktów i zajmuje 16. spadkowe miejsce w tabeli Fortuny I ligi.

Chojniczanka – Odra Opole 1:2 (0:2)

Bramki: Robert Janicki (17) – Dawid Czapiński (11), Mateusz Marzec (30)

Chojniczanka: Kuchta - Grolik – żółta kartka, Bartosiak, Kasperowicz – żołta kartka (46. Zimnicki), Mazek (86. Prałat), Drewniak, Kalinkowski (65. Janicki), van Huffel – żółta kartka (46. Niepsuj), Ryczkowski, Tuszyński (46. Mikołajczak), Skrzypczak.