Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tragedia na jeziorze Kuksy! Wędkarz wypadł z pontonu

Tragiczny wypadek wydarzył się dziś przed południem na jeziorze Kuksy w pobliżu Dzierzgonia. 65-letni mężczyzna wypadł z pontonu w czasie wędkowania i utonął. Zwłoki wydobyli wezwani na miejsce nurkowie z grupy wodno-nurkowej Straży Pożarnej w Elblągu. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.
Tragedia na jeziorze Kuksy! Wędkarz wypadł z pontonu
W akcji ratowniczej uczestniczyło 5 zastępów Straży Pożarnej

Autor: Robert Kaczmarkiewicz

Wędkarz utonął w jeziorze Kuksy

Jezioro Kuksy to niewielki akwen położony w pobliżu Dzierzgonia na Dolnym Powiślu. Latem chętnie odwiedzane jest przez szukających ochłody i kąpieli, powstaje tam coraz lepsza infrastruktura turystyczna. Są też plany gruntownego zagospodarowania części brzegu i utworzenia wygodnego miejsca do kąpieli.

Nad jeziorem i jego tafli wiele osób oddaje się też wędkowaniu. Tak też zrobił 65-letni mieszkaniec Dzierzgonia, który łowił dziś ryby z pontonu. Niestety, w niewyjaśnionych jeszcze okolicznościach około godz. 11. wypadł z niego i nie wypłynął na powierzchnię. Natychmiast zaalarmowano służby ratownicze - na miejsce przybyli strażacy ze Sztumu i Dzierzgonia. Wędkarza nie udało się niestety odnaleźć.

Zwłoki mężczyzny wydobyli nurkowie ze Straży Pożarnej w Elblągu
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Na Kaszubach utonął 25-letni obywatel Ukrainy

W podobnych przypadkach wzywana jest specjalna grupa wodno-nurkowa Straży Pożarnej z Elbląga, która - mimo że to już inne województwo - jest w stanie najszybciej przybyć z pomocą. Nurkowie po ok. 2 godzinach poszukiwań odnaleźli zwłoki mężczyzny.

Policja prowadzi dochodzenie pod nadzorem prokuratora, by wyjaśnić wszystkie okoliczności tragedii.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama