Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Utrudnienia na S6 i A1. Ruszają remonty

Na najbliższe dni planowane jest wzmożenie prac budowlanych przy drodze ekspresowej S6, głównie przy węźle Chwaszczyno. GDDKiA informuje, że roboty wykończeniowe będą wiązać się z koniecznością wyłączania poszczególnych pasów ruchu, a co za tym idzie, z utrudnieniami. Od poniedziałku, 11 września ruszają też kilkutygodniowe prace na pomorskim odcinku autostrady A1.
remont drogi, al. Grunwaldzka w Gdańsku

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze | Zdjęcie ilustracyjne

Ruszają remonty S6 i A1. Gdzie będą korki?

Zmieniona organizacja ruchu w obrębie węzła Chwaszczyno będzie obowiązywać w poniedziałek i wtorek, 11-12 września w godzinach prowadzonych robót – pomiędzy godz. 7. a 18. Odcinek objęty remontem to ok. 100 m. Prace wykończeniowe będą prowadzone naprzemiennie raz na jezdni lewej (kierunek Szczecin oraz kierunek Kościerzyna), raz na jezdni prawej (kierunek Gdynia). Utrudnienia będą polegały na zajęciu lewego pasa lub pasa awaryjnego i prawego pasa ruchu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wolniej pojedziemy przez kilka ważnych dróg na Powiślu i Żuławach. Przyczyną remonty

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała również o zaplanowanych robotach na Trasie Kaszubskiej. Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać od środy, 13 września do czwartku, 14 września w godz. 7:00-18:00. Odcinek objęty remontem to ok. 200 m. Prace wykończeniowe będą prowadzone naprzemiennie raz na jezdni lewej (kierunek Kościerzyna), raz na jezdni prawej (kierunek Gdynia). Podobnie jak przy węźle Chwaszczyno, utrudnienia będą polegać na zajęciu lewego pasa lub pasa awaryjnego i prawego pasa ruchu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Na drodze krajowej 22 przed Malborkiem mogą być utrudnienia

Ponadto od poniedziałku, 11 września na 7-kilometrowym odcinku Autostrady A1 ruch z powodu remontu nawierzchni będzie odbywać się dwoma pasami w kierunku Gdańska i jednym pasem w kierunku Łodzi. Na tym obszarze będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 80 km/h. Prace potrwają ok. 8 tygodni, ich zakończenie zależne jest od warunków atmosferycznych. MOP Kleszczewko w kierunku Łodzi będzie zamknięty dla pojazdów ciężarowych oraz autobusów.

PRZECZYTAJ TEŻ: Remont drogi na Mierzei Wiślanej trwa. Wahadłowo jedziemy na czterech odcinkach

Drogowcy apelują do kierowców o wzmożoną koncentrację i stosowanie się do znaków tymczasowej organizacji ruchu.

remont A1

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka