Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ukradł 10 tysięcy litrów paliwa. Płacił firmową kartą

Nieuczciwy pracownik firmy transportowej ukradł blisko 10 tysięcy litrów paliwa, które następnie sprzedawał. Policjanci z komendy w Kościerzynie zatrzymali sprawcę, który odpowie za przestępstwo przed sądem. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.
Ukradł 10 tysięcy litrów paliwa. Płacił firmową kartą
Nieuczciwy pracownik ukradł co najmniej 10 tysięcy litrów paliwa

Autor: KPP Kościerzyna

Kościerzyna: Ukradł 10 tysięcy litrów paliwa

Przedstawiciel jednej z firm transportowych pojawił się w Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie z zawiadomieniem o kradzieży paliwa. Pracownik tej firmy w okresie od maja do września ukradł blisko 10 tysięcy litrów oleju napędowego. We wtorek mężczyzna został zatrzymany na terenie Gdyni.

Mechanizm kradzieży był nieskomplikowany. Jak ustalili w trakcie dochodzenia policjanci, 37-letni mieszkaniec Gdyni korzystając z firmowej karty tankował paliwo do pojazdów, które do firmy nie należały. Potem olej napędowy sprzedawał. W taki sposób kradł paliwo 37 razy. Spowodował szkody w wysokości ponad 41 tysięcy złotych.

Mężczyzna został osadzony w areszcie, już usłyszał 37 zarzutów kradzieży paliwa na łączną kwotę ponad 40 tysięcy złotych. Stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dochodzenie nadal trwa, ponieważ policjanci sprawdzają, czy zatrzymany mężczyzna nie popełnił więcej podobnych przestępstw.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama