Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Oddział psychiatryczny w Kocborowie zyskał więcej łóżek dla dzieci

Po trwającym trzy lata remoncie uroczyście otwarto gruntownie przebudowany, powiększony i nowocześnie wyposażony Oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Stanisława Kryzana w Starogardzie Gdańskim. Liczba łóżek wzrosła z 16 do 30.
Oddział psychiatryczny w Kocborowie zyskał więcej łóżek dla dzieci

Autor: UMWP

Szpital w Kocborowie ma więcej łóżek dla dzieci

To i tak kropla w psychiatrycznym morzu potrzeb, ale warto podać dobrą informację - na Pomorzu, dzięki inwestycji w szpitalu w Kocborowie, wzrosła liczba łóżek psychiatrycznych dla najmłodszych pacjentów.

Remont w starogardzkiej placówce rozpoczęto w 2020 r. Pawilon XII, gdzie mieści się Oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży został przebudowany, rozbudowany i wyposażony. Zmodernizowano też instalacje i urządzenia w całym obiekcie. Piwnice w pawilonie zaadaptowano na część socjalną oraz magazynową. Przebudowano parter, I piętro, na II piętrze powstała nadbudowa.  

- Dzięki nowym przestrzeniom i sprzętom poprawiła się jakość świadczeń - mówi marszałek Mieczysław Struk. - Liczba łóżek zwiększyła się z 16 do 30. Oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży stał się bardziej funkcjonalny, a każda z kondygnacji została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wokół budynku powstało m.in. boisko do koszykówki, siłownia pod chmurką, stanęły huśtawki. Zasadzono też zieleń.

Koszt inwestycji to  ponad 14,5 mln zł, w tym prawie 9,3 mln zł pochodziło z budżetu województwa pomorskiego, ponad 5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a szpital dał ponad 285 tys. zł. Od 2019 r. z budżetu województwa i funduszy europejskich szpital dostał ponad 32 mln zł. Planowane są kolejne inwestycje i modernizacja pawilonu nr VIII.

Otwarcie powiększonego po remoncie oddziału w  Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim nie oznacza zmniejszenia - wbrew wcześniejszym zapowiedziom - oddziału psychiatrii dzieci i młodzieży na gdańskim Srebrzysku. Jeszcze w marcu br. wstępnie zakładano, że liczba łóżek dla najmłodszych pacjentów spadnie  w Gdańsku z 46 do 30 , a zwolnione miejsce zajmie oddział dzienny dla dzieci i młodzieży. Potrzebujące pomocy dzieci miały być przewożone do szpitala w Kocborowie. Szpital w Gdańsku wycofał się jednak z tego pomysłu, nie rezygnując ze starań o kontrakt na oddział dzienny.

- Plany powołania oddziału dziennego są nadal  aktualne - deklaruje Anna Czarnowska, rzeczniczka dyrektora szpitala na Srebrzysku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama