Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Czerniki: Martwe noworodki znalezione w domu. Ojciec i córka w areszcie

W niedzielę, 17 września od rana trwała sekcja zwłok trzech ciał noworodków, znalezionych w piwnicy domu we wsi Czerniki w gminie Stara Kiszewa. Sąd zdecydował o areszcie dla ojca i córki.
Czerniki: Martwe noworodki znalezione w domu. Ojciec i córka w areszcie

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Aktualizacja | 18.09.2023

godz. 10:15

17 września sąd zdecydował o umieszczeniu 54-latka oraz jego 20-letniej córki w areszcie.

- W niedzielę sąd rozpoznawał wnioski prokuratora. Tego samego dnia zostały uwzględnione. Obie podejrzane osoby zostały tymczasowo aresztowane na okres trzech miesięcy – mówi prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Aktualizacja | 17.09.2023

godz. 13.55

Jak się dowiedzieliśmy w gdańskiej prokuratorze, w niedzielę, 17 września od rana przeprowadzane są sekcje zwłok znalezionych noworodków. Prokuratorzy o godz. 13.00 nie dysponowali jeszcze wstępnymi opiniami. 

Jak ustaliliśmy, mimo braku wstępnych opinii, prokuratura lada moment złoży wnioski o tymczasowy areszt podejrzanych w tej bulwersującej sprawie: 54-letniego mężczyzny oraz 20-letniej kobiety (jego córki)

Aktualizacja | 16.09.2023 r.

godz. 18

Zarzuty usłyszał również 54-letni mężczyzna. Prokuratura przedstawiła mu zarzuty dokonania trzech zabójstw i dwóch czynów kazirodczych.

Makabryczne znalezisko w gminie Stara Kiszewa. W piwnicy znaleziono szczątki noworodka

Jak ustaliliśmy, makabrycznego znaleziska dokonano w liczącej niespełna dwustu mieszkańców wsi Czerniki w gminie Stara Kiszewa. Według informacji Radia Gdańsk, policja nadal przeszukuje dom i posesję. Niewykluczone, że funkcjonariusze szukają kolejnych ciał dzieci.

Z kolei  RMF FM podaje, że zatrzymano 54-letniego ojca noworodka i jego 20-letnią córkę, która jest matką dziecka. Poród miał nastąpić przed około trzema tygodniami.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ciało noworodka ze Stanowa przechowywano w zamrażarce. Trwa dochodzenie, wkrótce wyniki sekcji zwłok

– Nie mogę udzielić żadnych informacji – mówi asp. szt. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji. – Śledztwo jest prowadzone przez prokuraturę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka