Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Gdańsk: Ustawka pseudokibiców na meczu Jaguar - AS Kolbudy. Mogło dojść do konfrontacji!

Podczas zabezpieczenia meczu Jaguar Gdańsk - AS Kolbudy policjanci zapobiegli starciu dwóch zwaśnionych grup pseudokibiców. Mężczyźni byli przygotowani do konfrontacji. W ich pojazdach znaleziono m.in. kominiarki z emblematami klubu piłkarskiego, rękawice i ochraniacze na zęby.
ustawka pseudokibiców na meczu Jaguar - AS Kolbudy

Autor: KWP Gdańsk

Ustawka pseudokibiców na meczu Jaguar - AS Kolbudy w Gdańsku

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim w sobotę, 16 września zapobiegli konfrontacji dwóch antagonistycznych grup z Wejherowa oraz Kolbud. Do starcia pseudokibiców miało dojść przy okazji meczu piłkarskiego Jaguar Gdańsk - AS Kolbudy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Areszt dla 38-latka związanego ze środowiskiem pseudokibiców

– Podczas zabezpieczenia meczu policjanci zauważyli na parkingu obok stadionu przy ul. Budowlanych w Gdańsku dwa pojazdy z dziewięcioma osobami w środku. Funkcjonariusze zorientowali się, że mają do czynienia z pseudokibicami – informuje biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. – Mężczyźni mieli na sobie koszulki wejherowskiej drużyny. Przy okazji ich sprawdzania i legitymowania, w pojazdach znaleziono sprzęt, świadczący o tym, że byli przygotowani do konfrontacji fizycznej. Były to m.in. kominiarki z emblematami klubu z Wejherowa, ochraniacze na zęby, rękawice, owijki oraz petardy. Dzięki czujności policjanci nie dopuścili do zakłóceń porządku oraz trwającego meczu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Policjanci powstrzymali „ustawkę” pseudokibiców

Po zakończonym meczu monitorowani przez funkcjonariuszy mężczyźni rozjechali się w różnych kierunkach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka