Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pożar w Gdyni przy ul. Warszawskiej! Powodem wybuch gazu?

Cztery zastępy straży pożarnej w czwartek, 28 września brały udział w akcji gaszenia pożaru, który wybuchł w mieszkaniu jednego z bloków przy ul. Warszawskiej w Gdyni. Jedna osoba doznała obrażeń. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był wybuch gazu.
straż pożarna

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze | Zdjęcie ilustracyjne

Pożar przy ul. Warszawskiej w Gdyni. Wybuchł gaz?

Służby ratunkowe odebrały informacje o zdarzeniu w czwartek, 28 września po godz. 6. Przy ul. Warszawskiej 70 interweniowały policja, pogotowie gazowe oraz cztery zastępy straży pożarnej. Z budynku wielorodzinnego ewakuowano 10 osób.

– Pożar wybuchł w mieszkaniu na drugim piętrze – mówi kpt. Paweł Przybyłowicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni. – Po przybyciu na miejsce ustalono, że doszło do eksplozji. Jej przyczyny bada policja. W obiekcie jest instalacja gazowa, natomiast w powietrzu nie stwierdzono mieszaniny wybuchowej. Obrażeń doznała jedna osoba. To dorosły mężczyzna, którym zaopiekował się zespół ratownictwa medycznego.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pożar przy ul. Morskiej w Gdyni. 10 zastępów strażaków w akcji

Działania zakończyły się przez godz. 8. Na miejscu pracował przedstawiciel nadzoru budowlanego, który ocenił uszkodzenia. Nie stwierdzono zagrożeń dla konstrukcji budynku. Po jego przewietrzeniu mieszkańcy wrócili do swoich lokali.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama