Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami stolicy Kociewia

Ulicami Starogardu Gdańskiego, już po raz siódmy, przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. W role Kacpra, Melchiora i Baltazara wcieli się: Janusz Stankowiak, prezydent Starogardu Gdańskiego, Kazimierz Chyła, starosta starogardzki oraz Kazimierz Dawicki, sekretarz Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Świętowano całymi rodzinami.
W role Kacpra, Melchiora i Baltazara wcielili się (od lewej): starosta starogardzki Kazimierz Chyła, sekretarz Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Kazimierz Dawicki oraz prezydent miasta Janusz Stankowiak

Fot. Małgorzata Rogala/UM Starogard

Największe uliczne jasełka w stolicy Kociewia, czyli doroczny Orszak Trzech Króli, wyruszył z kościoła św. Mateusza. Uczestnicy tego wydarzenia przemaszerowali przez rondo im. Starogardzkich Strażaków i dalej przy galerii Neptun do parafii św. Wojciecha. To tam powitano żywy żłóbek oraz wysłuchano koncertu kolęd w kościele parafialnym.
 

Tym razem, nie było stacji na starogardzkim Rynku, ale jak co roku, orszak poprowadziła Gwiazda Betlejemska wraz z orkiestrą dętą. W kościele św. Wojciecha Trzej Królowie złożyli dary Dzieciątku Jezus. Obchody Święta Objawienia Pańskiego wzbogaciły skłaniające do refleksji jasełka przygotowane przez Caritas działający przy parafii św. Wojciecha. W Świętą Rodzinę wcielili się państwo Poćwiardowscy.

Przypomnijmy, Orszak Trzech Króli to widowisko plenerowe, oparte na elementach dawnych misteriów Bożego Narodzenia, wystawiane na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Tworzą je rodziny, szkoły, nauczyciele, lokalni włodarze, hierarchowie kościelni. W Polsce z roku na rok zyskuje coraz większą popularność.

Zdjęcia Małgorzata Rogala/UM Starogard GdańskiPodziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama