Cartusia: Sukcesy młodych kolarzy. Zdobyli cztery medale

Kolarze kartuskiego klubu Cartusia wystartowali w trzech prestiżowych imprezach. Ta najważniejsza to Szosowe Mistrzostwa Polski Elity i Młodzieżowe w jeździe na czas dwójek i drużyn w Godzieszach Wielkich. Zawodnicy sekcji kolarskiej zdobyli tam 4 srebrne medale.
kolarstwo, Cartusia
Sekcja kolarska Cartusii może być dumna ze swoich młodych reprezentantów

Autor: Materiały prasowe

Sukcesy młodych kolarzy Cartusii. Zdobyli cztery medale

Zawodnicy Cartusii na Szosowych Mistrzostwach Polski Elity i Młodzieżowych w jeździe drużynowej na czas w składzie: Kacper Majewski, Aleksander Krukowski, Konrad Waliniak i Kamil Kudliński, dystans 38 km przejechali ze średnią prędkością 50,05 km/h, co dało im srebrne medale w elicie i młodzieżowcach.

Majewski i Krukowski z czasem 35 min 28 sekund na dystansie 29 km zajęli również 2. miejsce i wchodzili dwukrotnie na podium, najpierw w kategorii elita, a potem w młodzieżowcach.

Zawody Garmin MTB w Gdańsku. Tak wypadli młodzi kolarze Cartusii

W Gdańsku natomiast odbyła się pierwsza edycja zawodów Garmin MTB, także z udziałem zawodników Cartusii, którzy dobrze się w nich zaprezentowali.

W kategorii 7-8 lat:

• Maciej Zabrocki-Cyra był 4.,
  • a w kategorii 9-10 lat Samuel Fischer zajął 1. miejsce.

• a Amelia Łojek była 5.

Potem był start w Koszalinie Tomasza Recy i Amelii Łojek w wyścigu indywidualnym na czas. Tomek wygrał swój wyścig, a Amelia po wywrotce zajęła 3. miejsce.